banner2

banner1

banner22

Sayı artıyor

Arifiye’de faaliyet gösteren Otokar Fabrikası’nda 1 işçinin Covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından teması bulunabilecek işçilere de test yapıldı. Testlere göre toplam pozitif sayının 26’ya çıktığı öğrenilirken başka fabrikalarda da testi pozitif olan işçilerin olduğu öğrenildi…

GÜNDEM 09.06.2020, 12:51 Editör: Ebru Bulut
Sayı artıyor
banner48

Haberlisin.com / Özel Haber

POZİTİF SAYISI 26 OLDU

Arifiye İlçesinde üretim yapan Otokar Fabrikası’nda 1 işçinin pozitif çıkması sonucu aynı işçinin temaslı olabileceği işçilere de test yapıldı. İlk belirlemelere göre 15 olan pozitif test sayısı bugün sabah saatleri itibariyle 26’ya yükselirken yine Arifiye İlçesinde bulunan TEM Kablo’da çalışan 3 işçinin de Covid-19 testlerinin pozitif olduğu ve hastaneye yatırılarak tedavi altına alındığı öğrenildi.

FİLYASYON ÇALIŞMASI YAPILACAK

Öte yandan Otokar Fabrikasında 26 kişinin test sonuçlarının pozitif çıkması sonrası 40 kişinin karantina altına alındığı öğrenilirken TEM Kablo’da ise önlemlerin arttırıldığı ve işçilerin sağlık durumlarının takibe alındığı öğrenildi. Toplam 29 kişinin Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındığı ve sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilirken işçilerle görüşülerek Filyasyon çalışması yapılacağı ve durumun Sakarya Valiliği ile Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından değerlendirileceği öğrenildi.

Yorumlar (0)