banner2

banner1

banner22

SAÜ ev sahipliği yapacak

18’inci Uluslararası Türk Dünyası Sosyal Bilimler Kongresi, Sakarya Üniversitesinin ev sahipliğinde, 12-14 Aralık tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

GÜNDEM 09.12.2020, 14:07 Editör: Gizem Demirsoy
SAÜ ev sahipliği yapacak
banner48

PEK ÇOK ÜLKEDEN İLGİ GÖRDÜ

Sakarya Üniversitesi Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (TÜRKMER) koordinatörlüğünde düzenlenecek olan bilimsel kongrede 8’i yurtdışından toplam 22 bilimsel kuruluşun işbirliğiyle, 109’u yurtdışından olmak üzere toplam 211 adet bildiri sunulacak. 2002 yılında bu yanda Türk Dünyası’ndan akademisyen ve araştırmacıları buluşturan Avrasya coğrafyasının en kurumsal bilimsel platformu olma niteliğini tescil eden kongre, bu yıl KKTC, Azerbaycan, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan, Endonezya, Afganistan ve Türkmenistan başta olmak üzere pek çok ülkeden yoğun bir katılım ve ilgi gördü.

HERKES İZLEYİCİ OLARAK ÇEVRİMİÇİ ORTAMDAN KATILABİLECEK

Kongrenin açılış oturumunda 2020 yılına damgasını vuran Covid-19 salgınının siyasi ekonomik ve akademik etkileri, Türk Dünyası’nın farklı ülkelerinden gelen akademisyenler tarafından tartışılacak. Eğitim, Siyaset, Uluslararası İlişkiler, Sosyoloji, İşletme ve İktisat gibi pek çok alandan bildirilerin sunulacağı kongreye ilgi duyan herkes izleyici olarak çevrimiçi ortamdan katılabilecek.  Katılıma ilişkin tüm detaylar kongrenin web sitesi www.turkkongre.com adresinde ilan edildi.

Yorumlar (0)