banner2

banner1

banner22

SATSO Yönetimini ağırladık

SATSO Başkanı A. Akgün Altuğ ve yönetim kurulu üyeleri 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutladı. Genel Yayın Müdürümüz Güven Hasbaş’ın misafiri olan heyet şehirle ilgili bilgiler aktardı.

GÜNDEM 23.07.2020, 16:46
SATSO Yönetimini ağırladık
banner48

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle SATSO heyeti basın yayın kuruluşlarını ziyaret ederek gazetecilerin bayramını kutladı. Haberlisin.com’u ziyaret eden Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Başkan Yardımcıları Cem Gün, Yüksel Avşar, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, Genel Sekreter Tevfik Öztürk bayramımızı kutlayıp, “şehir için güzel haberlerde buluşma”  temennilerini ilettiler. SATSO heyetini Genel Yayın Müdürümüz Güven Hasbaş ağırladı. Ziyarette şehrin gündemiyle ilgili konular görüşüldü. SATSO Başkanı Akgün Altuğ çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

KADINLARA ÖZEL KOOPERATİF

SATSO Kadın Girişimciler Kurulu’nun Geyve’nin ardından Hendek İlçesinde yeni bir çalışma başlattığını aktaran Başkan Akgün Altuğ “Kadınlarımızın üretimde daha çok söz sahibi olmasını istiyoruz. Hendek’te kadınların kooperatifleşmesi adına bir projeye başladık. MARKA destekli projede kadınların örgütlü bir şekilde üretim ve pazarlama yapmasına ön ayak olacağız. Evlerinde gıda üretimi yapan kadınlarımızın daha kurumsal bir yapı oluşturuyoruz. Kadın girişimcilerimiz ve Başkan Yardımcımız Yüksel Avşar’ın öncülüğünde üniversitemiz ile işbirliği yaparak diğer ilçelere hatta şehirlere rol model olacak bir çalışma yapıyoruz.” dedi.

5 ANA BAŞLIKTA TOPLADIK

Sakarya’nın strateji planını oluşturduklarını aktaran Başkan Altuğ “Sakarya şehircilik, sanayi, tarım, turizm ve eğitim konularını kapsayan 5 ana başlıktan oluşan etraflıca bir çalışma hazırladık. Nerelerde sanayi bölgesi olacak, doğa, kültür, kamp ve gastronomi turizmi ile ilgili ciddi çalışmalar yapıldı. Pandemi dönemini de dahil ettiğimiz çalışmamızı tamamlamak üzereyiz. Temmuz ayının son meclis toplantısında Sakarya Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’ı meclis toplantımıza davet ettik. Kendisine sunum yapacağız. Kürsüden sanayici ve işadamlarımıza hitap edecek. Sakaryamıza daha güzel hizmetler sunmak için güç birliği yapacağımızı düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)