banner2

banner1

banner22

SATSO uyarı afişlerinin dağıtımına başladı

Sağlık Bakanlığı tarafından Bilim Kurulu’nun önerileri ile normalleşme sürecinde faaliyet gösterecek iş yerleri için hazırlanan uyarı afişleri, SATSO tarafından tüm üyelere dağıtılmaya başladı.

GÜNDEM 09.06.2020, 15:58 Editör: Ebru Bulut
SATSO uyarı afişlerinin dağıtımına başladı
banner48

Dağıtımı başlayan afişlerde hem bütün sektörler için ortak tedbirler hem de sektörlere özel tedbirler yer alıyor. Sakarya iş dünyasının çatı örgütü olan SATSO, normalleşme sürecinde üyelerinin en güvenli biçimde hizmet vermesini sağlamak adına afişlerin dağıtımını gerçekleştiriyor. Üye iş yerlerine birebir teslim edilen afişler, firmaların görünen bölümlerine titizlikle asılarak müşterilerin bilgilenmelerine katkı sunuyor.

‘YENİ NORMAL’ DÜZENE ALIŞACAĞIZ

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, hem insan sağlığının riske edilmemesi hem de ekonomi çarklarının dönmesi gerektiğine vurgu yaparak şunları dile getirdi: “Kontrollü normalleşme sürecine yönelik ilk adımlar atıldı. Hayatımızda sürekli önlemlerin olduğu, kendimizin ve toplumun sağlığını riske atmayacağımız ‘yeni normal’ düzene alışacağız. Pandemi sürecinde toplum sağlığı açısından gerekli tedbirler alınarak iş yerleri geçici bir süre kapatılmıştı. Şimdi hem tüketici ihtiyaçları, hem de işyerlerinin ekonomik geleceği için kurallar neticesinde faaliyetler devam edecek.

İŞYERLERİNDE ZORUNLU OLARAK ASILACAK

Kontrollü sosyal hayat döneminin başlamasıyla vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu caddelerdeki AVM, kuaför, manav, market, büfe, elektrik, emlak kasap gibi birçok sektör başta olmak üzere tüm işyerlerine dağıtılan bu afişlerin asılması zorunlu kılındı. Her iş yeri hizmet verdiği sektörüne göre düzenlenmiş olan tedbirlere uymak zorunda olacaktır. Biz de SATSO olarak kontrollü yeni normal sürecinde üyelerimizin faaliyetlerini ve hizmetlerini en güvenilir şekilde sürdürebilmesi adına bu afişlerden bastırıp ilgili sektörlerde iş yerlerine dağıtımına başladık.

AFİŞLERDE YER ALAN TEDBİRLERE GÖRE ÖNLEM ALMALILAR

Üyelerimizden ve vatandaşlarımızdan afişlerde yer alan tedbirlere göre önlem almalarını, sosyal mesafe kuralına uymalarını ve toplum sağlığını riske atmayacak şekilde faaliyetlerine devam etmelerini arzuluyoruz. Normalleşme sürecinin, salgın öncesi alışkanlıklarımıza dönüş olmadığını, tedbirlere uyulmazsa yayılmanın devam edeceğini unutmamalıyız.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)