banner22

SATSO'nun dikkati ortaya çıkardı

SATSO Ticaret Sicil biriminde görevli memur usulsüzlük yaparak muhasebecilerden fazla ücret alarak zimmete para geçirdi. 

GÜNDEM 29.12.2021, 17:27 Editör: Nisa Çoban
SATSO'nun dikkati ortaya çıkardı
banner48

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’inde Başkan Akgün Altuğ Ticaret Sicil biriminde görevli memur Cengiz Ç.'nin işlemler sırasında usulsüzlük yaparak muhasebecilerden fazla ücret alarak zimmete para geçirdiğini söyledi. 

banner84
ALTUĞ’DAN AÇIKLAMA 

Skandal ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında memur Cengiz Ç. açığa alındı. Konu ile alakalı Başkan Akgün Altuğ; "Olayı tespit ettiğimiz gün yaptığımız sorgulamada çalışan işlediği usulsüzlüğü itiraf etti. İşine son verdik. Bu konuyu hızla yargıya taşıdık. Bakanlıktan ve TOBB’dan birimin denetimlerinin yapılması için müfettiş talep ettik. Birimde müdür ve iki memur olmak üzere köklü bir rotasyon yaptık.Söz konusu olay, SATSO çatısı altında yaşansa da kurumsal değil, şahsi bir usulsüzlük eylemidir. Biz kurumumuzun mağdur olmaması için detaylı olarak konunun incelenmesi sürecini başlattık. Sürecin yargıda olmasından dolayı şimdilik bu şekilde bilgi veriyorum. Süreç ilerledikçe hepinizi haberdar edeceğim. Biz, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimize karşı sorumluluğumuzun bilincindeyiz” dedi. 

Yorumlar (0)