banner2

banner1

banner22

"Satışa engel bir durum yok"

2016 yılında Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve yer sahipleri arasında yapılan sözleşme sonrası Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyon çalışmasına başlanılan ve 2018’de aslına uygun olarak tamamen yenilenen Alicanlar Konağı, sahibi tarafından 3 milyon 250 bin TL’den satılığa çıkarıldı.

GÜNDEM 18.06.2021, 16:40 Editör: Onur Güden
banner48

Haberlisin.com / Özel Haber
RESTORASYON BÜYÜKŞEHİR TARAFINDAN YAPILDI

Sakarya’nın Adapazarı İlçesinde bulunan ve yaklaşık 110 yaşında olan Alicanlar Konağı, 2016 yılında yapılan sözleşmeyle Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilmeye başlandı. Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun imzası bulunan sözleşmede; tarihi konağın restorasyonunun tamamlanmasının ardından 2026 yılına kadar kullanım hakkının Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde olacağı maddesinin yer aldığı öğrenilirken, atıl durumdayken tamamen yenilenen konak sahibi tarafından 3 milyon 250 bin TL bedelle satılığa çıkarıldı.

“SATIŞA ENGEL BİR DURUM YOK”
Öte yandan konağın satışı için sahibiyle anlaşmaya varan emlak şirketi yetkilileri Haberlisin.com’a yaptığı açıklamada; “Yasa dışı herhangi bir durum yok. Tarihi konak sahibi tarafından satılıyor. Alacak kişi, 2026 yılına kadar Büyükşehir Belediyesi’nin kullanım hakkına sahip olduğunu bilerek bu konağı alacak. Satışla ilgili yasal bir sorun yok” ifadelerini kullandı.
 

Yorumlar (0)