banner2

banner1

banner22

SASİAD’tan Ekonomik Reform Paketi açıklaması

Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı (SASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Karayaka Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan “Ekonomik Reform Paketi’ne ilişkin bir açıklama yaptı.

GÜNDEM 12.03.2021, 20:16 Editör: Ebru Bulut
SASİAD’tan Ekonomik Reform Paketi açıklaması
banner48

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan ekonomi reform paketinde, fiyat istikrarının sağlanması, istihdamın desteklenmesi, özellikle bütçenin disipline edilmesi ve harcamaların kontrol altına alınmasına yönelik adımları olumlu buluyoruz.

VERGİ MÜAFİYETİ

İş dünyası olarak bizler de, bu kararlar doğrultusunda üzerimize düşeni yapacağız. 850 bin küçük esnafın gelir vergisinden muaf tutulması kararı ise bizleri daha çok motive edecektir. Bununla birlikte enflasyonun tek haneli rakamlara inmesini destekliyoruz ki büyümemiz buna bağlı olacaktır, yüksek faiz oranlarının da düşürülmesi gerektiğini düşünüyoruz.

İSTİKRAR VE GÜVEN VURGUSU

Ekonomi Reform Paketi, yatırım, üretim, istihdam ve ihracat konuları temelinde bir büyüme ile ekonomiyi arzu eden hedeflere ulaştırmak için alınan tedbirler paketi olarak değerlendirilebilir. Bu aşamada özellikle istihdam açısından inşaat sektörü önemli bir rol oynayacaktır. İstikrar ve güven vurgusu, yabancılarla birlikte reel sektörün yatırım şevkini artıracaktır” dedi.

Yorumlar (0)