banner2

banner1

banner22

Şansını İstanbul’da deneyecek

Gaziantep’ten iki çocuğuyla önce Pamukova’ya ardından da Geyve’ye taşınan Arif Ballar gurbette umduğunu bulamayınca İstanbul’a gitti. Antepli Arif bugünden sonra İstanbul Sancaktepe’de düzen kurmayı deneyecek.

GÜNDEM 06.06.2020, 13:31 Editör: Ebru Bulut
Şansını İstanbul’da deneyecek
banner48

YARDIMLARLA GEÇİNDİ

Aslen Gaziantepli olan Arif Ballar eşinden boşanıp Suriye uyruklu bir kadınla resmi olmayan evlilik yaptı. Eski eşinden olan çocuğunu ailesine bırakıp Suriye uyruklu eşinin eski kocasından olan çocuğu ve yeni evlilikten olan çocuğuyla önce Pamukova’ya yerleşti. Bir yıla yakın süre Pamukova’da yaşayan Arif Ballar, Ramazan ayının yarısında Geyve’ye taşındı. Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan ve belediyeden aldığı yardımlarla geçimini sağlayan Arif Ballar kendisine bulunan işlerin bazısını beğenmedi bazı iş başvuruları ise pandemi dönemine denk gelince sonuç alamadı.

1 YIL ÖNCE TAŞINDI

Eşinden boşanıp Suriye uyruklu bir kadınla evlenen Arif Ballar yeni bir düzen kurmak için memleketinden bir yıl önce ayrıldı. Pamukova ve Geyve’de istediği düzeni kuramayan Arif Ballar son oturduğu evin kirasını ödeyemedi. Düzende tutturamayan Arif Ballar 2 çocuğu ve Suriye uyruklu karısıyla İstanbul Sancaktepe’ye gitmek istedi. Geyve Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın parasını ödediği kamyona eşyalarını yükleyip, belediyeden aldığı harçlıkla bugün yola çıkan Arif Ballar ablasına yakın bir evde düzen kurmayı deneyecek.

TEŞEKKÜR ETTİ

Arif Ballar kirasını ödeyemediği ve istediği düzeni sağlayamadığı için İstanbul Sancaktepe’de yaşayan ablasına yakın bir yere taşınmaya karar verdiğini belirterek “ Geyve Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve Geyve Belediyesi destek oldular. Kamyon tutup, cebime harçlık koydular. İstanbul Sancaktepe’de yaşayacağız. Destek olan herkesten Allah razı olsun. Herkese teşekkür ederim” dedi.

Yorumlar (0)