banner2

banner1

banner22

Sanık avukatları kovuldu!

Hendek ilçesinde 7 kişinin öldüğü, 127 kişinin de yaralandığı havai fişek fabrikasındaki patlamaya ilişkin yürütülen davada öldürülen Avukat Ersin Arslan için yapılan saygı duruşunda müşteki avukatı tarafından istenmeyen sanık avukatları kovuldu.

GÜNDEM 17.03.2021, 14:47 Editör: Gizem Demirsoy
banner48

Hendek’te havai fişek fabrikasında 3 Temmuz 2020 tarihinde meydana gelen patlamaya ilişkin dava, Ferizli ilçesindeki Sakarya Ağır Ceza Mahkemeleri Duruşma Salonu'nda devam ediyor. 7 kişinin hayatını kaybettiği, 127 kişinin de yaralandığı patlamaya ilişkin dosya kapsamında fabrika sahibi Y.C., fabrika sorumlu müdürü A.A., fabrika müdürü ve sorumlu ustabaşı H.A.V., genel ustabaşı E.Ö., ve iş güvenliği uzmanı A.B. tutuklu, fabrika sahibinin babası A.R.E.C. ve sorumlu müdür A.Ç. ise tutuksuz olarak yargılanıyor. Aralarında fabrika çalışanları ve olaydan etkilenen diğer kişilerin de olduğu toplam 108 müştekinin dinleneceği davada, şüpheliler hakkında ‘Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma' suçunda 2 yıl 8 aydan, 22 yıl 6’şar aya kadar hapis cezası isteniyor.

MÜŞTEKİ AVUKATLARI SANIK AVUKATLARINI KOVDU

Verilen ilk aranın ardından 7 müştekinin daha dinlendiği duruşmada, dün Kocaeli’nin Gebze İlçesinde icra memurlarıyla birlikte haciz işlemi için gittiği adreste Y.Y. tarafından tabancayla vurularak öldürülen Avukat Ersin Arslan için saygı duruşu yapılmak üzere müşteki avukatlıları ve sanık avukatlarının yanı sıra müştekiler Sakarya Ağır Ceza Mahkemeleri Duruşma Salonu önüne çıktı. Burada saygı duruşu için müşteki avukatlarının yanına gelen sanık avukatları, müşteki avukatı Can Atalay tarafından istenmeyince 15 metre ileride saygı duruşunda bulundu. Yapılan bu harekete sanık avukatları tepki gösterdi. Duruşmaya ise 45 dakika ara verildi.

Yorumlar (0)