banner2

banner1

banner22

Şampiyonluk kupasını Şehit Gaffar Okkan’a getirdiler

Misli.com 3’üncü Lig 1’inci Grupta şampiyon olan Diyarbekirspor yöneticisi ve futbolcuları, şampiyonluk kupasını alarak Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın mezarına getirdi.

GÜNDEM 02.05.2021, 13:43 Editör: Gizem Demirsoy
banner48

Misli.com 3’üncü Lig 1’inci grupta şampiyon olan Diyarbekirspor yöneticileri ve futbolcuları, şampiyonluk kupasını alarak 24 Ocak 2001’de görevi başında yaşanan terör saldırısı nedeniyle beraberindeki 5 polis memuruyla birlikte şehit olan eski Diyarbakır Emniyet Müdürü Şehit Ali Gaffar Okkan’ın Sakarya’nın Hendek İlçesinde bulunan mezarına geldi. Şehit Emniyet Müdürü Okkan’ı mezarı başında ziyaret eden yönetici ve futbolcular, Türk Bayrakları ve kulüp bayrağıyla mezar başında dua etti. Daha sonra şampiyonluk kupasını mezar başına getiren yönetim ve futbolcuların ziyaretine Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’da katıldı.

BU KUPAYI BURAYA GETİREBİLMEK HERKESE NASİP OLMAZ

Ziyaret sonrasında konuşan Diyarbekirspor Kulübü Teknik Direktörü Şenol Demir, “Sene başından beri çok zorlu bir yarış içerisinde geldik, çok çekişmeli bir lig. Ligin başında geldiğim buraya Şehit Gaffar babanın yanına geldiğim zaman futbolcularımla birlikte ona bir söz verdim bu kupayla inşallah tekrar yanına geleceğim diye. Bunun huzuru ve mutluluğunu yaşıyorum ve aynı zamanda bu kupayı buraya getirebilmek herkese nasip olmaz, çok gururlu ve mutluyum. Şehrimize hayırlı olsun. Tekrar buradan Şehit Emniyet Müdürümüz Gaffar babayı da rahmetle anıyorum. Allah’ım mekanını cennet eylesin” ifadelerini kullandı.

BU KUPA VE ŞAMPİYONLUĞU KENDİSİNE ARMAĞAN EDİYORUZ

Kazanılan şampiyonluğu Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’a hediye ettiklerini belirten Diyarbekirspor Kulübü Başkan Yardımcısı Veysi Avşar, “Öncelikle bu kupayı aldığımız için çok mutlu ve gururluyuz. Sezonun başından beri Gaffar babaya söz vermiştik, Allah rahmet eylesin keşke bugünlerimizi görseydi. Şenol hocamızda bildiğiniz gibi Şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan ile beraber uzun yıllarca çalıştı, bizim Diyarbakırımızın onursal başkanı Şehit Ali Gaffar Okkan. Bu kupa ve şampiyonluğu kendisine armağan ediyoruz. Allah rahmet eylesin kendisine ve silah arkadaşlarına. Gururluyuz, sevinçliyiz. Her İstanbul’a geldiğimizde bu bölgede oynadığımız tüm maçlarda Allah bize nasip ediyor kabrini ziyaret etmeyi. Bu kupayı da kendisine armağan ediyoruz” dedi.

Yorumlar (0)