banner2

banner1

banner22

Salgını alt ediyoruz!

Haberlisin.com’dan R. Kaan Oktar’ın özel olarak edindiği bilgilere göre; Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden son 1 ayda tam bin 680 hasta sağlığına kavuşarak taburcu oldu. Şehir genelinde ise 2 binden fazla hasta sağlığına kavuştu. Sakarya, bu sayılarla birlikte nüfusa oranla iyileşme de Türkiye’nin birincisi oldu.

GÜNDEM 21.04.2020, 13:03 Editör: Ebru Bulut
Salgını alt ediyoruz!
banner48

Özel Haber / R. Kaan Oktar

BİN 680 HASTA TABURCU OLDU

11 Mart’ta Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın ilk vakayı duyurmasının ardından test ve tedavi merkezi olarak duyurulan Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, salgının ilk gününden itibaren çalışmaya başlamıştı. Toyotasa Acil Yardım Hastanesinin karantina hastanesi olarak ilan edilmesinin ardından yoğunluğun arttığı Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, pandemi hastanesi olarak hizmet verdiği 1 aydan fazla süre içerisinde 21 Nisan Pazartesi sabahına kadar tam bin 680 kişiyi sağlığına kavuşturarak taburcu etti.

TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDUK

Şehir genelinde 1 aylık süre içerisinde 2 binden fazla hastanın iyileştiği öğrenilirken nüfusa oranla iyileşme oranında Türkiye birincisi olduğu belirtildi. Evde Sağlık Hizmetleri, Aile Hekimleri ve İlçe Hastaneleri ile Toyotasa Acil Yardım Hastanesi tarafından takip edilen çok sayıda hastanın da sağlığına kavuştuğu öğrenilirken günde yaklaşık bin test yapan Sakarya’nın salgına karşı verilen mücadelede de ilk sıralarda yer aldığı belirtildi.

TEDBİRLER ÖNEMLİ

Koronavirüs olarak adlandırılan ‘Covid-19’ salgınına karşı alınan önlemlere ve koyulan kurallara uyulmasının büyük etki yarattığı belirtilirken Sakarya Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince sıklaştırılan denetimler sayesinde salgının ciddi oranda önlendiği öğrenildi. Sakarya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan önlemlerinde yayılımı azaltmaya devam etmesi sonucu Türkiye’de salgını tam anlamıyla yenen ilk şehrin Sakarya olması bekleniyor.

Yorumlar (0)