banner2

banner1

banner22

Sakaryalılar o sözlere sessiz kalmadı

Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erol Mütercimler, dün akşam bir televizyon kanalında katıldığı programında Sakaryalılara hakaretler içeren sözler söylemesi üzerine Sakarya halkı ve siyasetçiler sessiz kalmayarak tepkilerini sosyal medya üzerinden gösterdi.

GÜNDEM 08.09.2020, 18:01
Sakaryalılar o sözlere sessiz kalmadı
banner48

NE OLMUŞTU?

Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erol Mütercimler, dün akşam bir televizyon kanalında katıldığı programında Sakaryalılara hakaret içerikli sözler söyeyerek ve imam hatip mezunlarını hedef alarak, “Sakarya bölgesindeki rezalet nedir söylüyorum; burada niye yuvalanmış? Buranın bir özelliği var? Sakarya’da oturanların kalpleri kırılırsa da canları cehenneme. Kırılsın kalpleri. Milli mücadelede en çok Mustafa Kemal Paşa iç isyanlarda nereden çekti biliyor musunuz bu bölgeden çekti…” dedi.

SAKARYALI VATANDAŞLARDAN TEPKİ YAĞDI

Bu açıklamalar üzerine vatandaşlardan büyük tepki yağarken AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever ve İYİ Parti İlçe Başkanı Ahmet Uçak, SATSO ve Sakaryalı vatandaşlar bu olaya sessiz kalmayarak Twitter üzerinden tepkilerini gösterdi.

,

Yorumlar (0)