banner2

banner1

banner22

Sakarya’da yurt sorunu yok

Ev kiralarının artması ve yurt kapasitelerinin yetersiz olması nedeniyle ülkemizde öğrenciler barınma zorluğu çekiyor. Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy Sakarya’da yurt sorunu olmadığını belirterek, “Velilerin gönlü rahat olsun” dedi.

GÜNDEM 23.09.2021, 09:01 Editör: Aysima Kortak
Sakarya’da yurt sorunu yok
banner48

YURTLARINA YERLEŞTİLER

Sakarya’da yurda yerleşme sorununun olmadığını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, “Sakarya’da yurt kapasitemiz bu sene 12 yurtta toplam 13 bin 589. Yurtlarımızda öğrencilerimizi gayet modern ve temiz alanlar bekliyor. Her gün öğrencilerimizin imkanlarını nasıl daha çok arttırabiliriz diye düşünüyor, genç kardeşlerimizin istek ve tavsiyelerini can kulağı ile dinliyoruz. An itibari ile ilk yerleştirmelerde 10 bin 235 başvuru aldık ve öğrencilerimizi yurda yerleştirdik. Velilerin gönlü rahat olsun” ifadelerine yer verdi.

“YURTSUZ ÖĞRENCİ KALMAYACAK”

Şu anda istedikleri yurda yerleşmeyen bin 700 erkek bin 300 de kız öğrencimiz var. Onlar için de çalışmalarımız devam ediyor. Bu kardeşlerimizi de şu an açıkta bırakmıyoruz. Dilerlerse yerleşene kadar imkanı olan yurtlarda misafirimiz olarak kalıyorlar. Sonrasında okullarına en yakın yurda yerleştirip oraya naklediyoruz. 1 ile 1,5 ay süre zarfında KYK’ya başvurup da yurtsuz kalan öğrenci olmayacak. Hamdolsun 2015’ten beri Sakarya’da hiçbir öğrenci kardeşimizi dışarıda bırakmıyoruz.” dedi.

Yorumlar (2)
Öğrenci 4 hafta önce
Ev kiralarının bu kadar yüksek olduğu bir dönem de Gençlik Sor Müdürlüğüne çok teşekkür ediyoruz.
Veli olarak 4 hafta önce
Kyk yedeklerdeyiz sonucu bekleyelim derken yurtlarda dolu okullar acilacak kızıma kalacak yer bulamadik kalan yurtlarda masAllah 18000 den basliyo mağduruz resmen kyk nin okullardan bayabı önce aciklanmasi gerekiyoki bekleryen insanlar mağdur olmayâlim şu an napicagimizi bilmez bir halde beklemekteyizz