banner2

banner1

banner22

Sakarya’da Yılın Öğretmeni Meslek Lisesi’nden

Adapazarı ilçesi 15 Temmuz Camili Mahallesi’nde bulunan IMKB Mehmet Akif ERSOY Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı öğretmeni Bülent Altınbaş büyük bir başarıya imza atarak Sakarya ilinde “Yılın Öğretmeni” seçildi.

GÜNDEM 21.11.2020, 14:15 Editör: Gizem Demirsoy
Sakarya’da Yılın Öğretmeni Meslek Lisesi’nden
banner48

Bülent Altınbaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü haftasında 81 ilin öğretmenleriyle birlikte Cumhurbaşkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek görüşmelerde Sakarya ilini temsil edecek.

BAŞARILARLA DOLU 13 YIL

13 yıldır öğretmenlik ve yöneticilik yapan Bülent Altınbaş, meslek hayatında adından başarıyla söz ettirmektedir. Teknolojiyi kullanma hususunda kendini son derece geliştirmiş, bilişim araçları dışında elektrik ve elektronik araçlar, grafik ve fotoğraf alanı ile ilgili araçları ve radyo televizyon alanındaki araçları kullanma, bakımını ve onarımını yapma becerisi kazanmıştır. Okulda kurulan her komisyonda ilk akla gelen isim olmaktadır. “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu” Okul Projeleri komisyonlarında yer almış ve başarılı olunmasına katkıda bulunmuştur. Şu anda “Okulum Temiz” komisyonunda görev almaktadır.  “E Okul Fotoğrafçılığı” projesinde yer almış ve okullarda öğrencilerin fotoğraflarının çekimi, dizgi ve baskı işinde görev almıştır. Eğitim kurumlarında hijyen şartlarının geliştirilmesi piktogram ve afiş çalışmalarında yer almış ve 70’in üzerinde görselin çizimini gerçekleştirmiştir. Pandemi sürecinde video hazırlama, Youtube üzerinden yapılan canlı ders yayını ve canlı yayında soru çözümlerinde aktif görev almış ve çalışması İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ödüllendirilmiştir. Ölçme Değerlendirme Merkezi’nde görev almamasına rağmen kitap yazım komisyonunda grafik tasarım çalışmalarını yürütmektedir.

ÇEVRİMİÇİ GÖRÜŞME

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki program pandemi nedeniyle iptal edildiği için yüksek lisans mezunu olan Bülent Altınbaş 23 Kasım Pazartesi günü 81 ilin temsilcisi öğretmen ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile zoom üzerinden yapılacak olan görüşmeye katılacak. 

Yorumlar (0)