banner2

banner1

banner22

Sakarya’da video konferanslı koronavirüs toplantısı

Vali Çetin Oktay Kaldırım, Koronavirüs salgınıyla mücadelede Sakarya’da yapılan çalışmalar ve alınan önlemlerle ilgili olarak video konferans sistemi üzerinden gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

GÜNDEM 17.12.2020, 18:58 Editör: Ebru Bulut
Sakarya’da video konferanslı koronavirüs toplantısı
banner48

BİLGİ PAYLAŞIMI YAPILDI

Vali Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında yürütülen toplantıya Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, İl Sağlık Müdürü ve görevliler katılırken toplantının başında İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü salgının başlangıcından bugüne kadar alınan önlemler ve gelinen nokta hakkında bilgi verdi. Sakarya Emniyet Müdürü Fatih Kaya ve Sakarya İl Jandarma Komutanı Albay Aydın Kutlu ise kendi sorumluluk alanları içerisinde yürütülen faaliyetlerle ilgili bilgi verdi.

DENETİMLER SÜRECEK

Koronavirüs salgını ile mücadelede son günlerde ülke genelinde alınan tedbirler ve önlemlerin görüşüldüğü toplantıda Vali Çetin Oktay Kaldırım ise; salgın kapsamında ilçelerde gerçekleştirilen çalışmalar ve denetimlerle ilgili Kaymakamlardan da bilgi alırken, İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararların titizlikle uygulanması, özellikle en büyük bulaş kaynağı olan evlerdeki gün, program, etkinlik vb. her türlü buluşmanın engellenmesi, yaklaşan yılbaşına dönük tedbirlerin artırılması ve denetimlerin kararlılıkla sürdürülmesi gerektiğini belirtti. Bu zor süreci hep birlikte hareket ederek atlatacağımızı ifade eden Vali Kaldırım, pandemi süreci sona erene kadar vatandaşlarımızın da maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet ederek tedbirlere hassasiyetle uymalarını ve zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayıp evde kalmalarını istedi.

Yorumlar (0)