banner2

banner1

banner22

Sakarya’da ormana girmek yasaklandı

Sakarya Valiliği, ilimizde orman yangınlarının önüne geçmek amacıyla belirlenen mesire alanları dışında ormanlık alanlara gitmek, piknik yapmak ve ateş yakmayı yasakladı.

GÜNDEM 30.07.2021, 15:41 Editör: Ebru Bulut
Sakarya’da ormana girmek yasaklandı
banner48

Türkiye’nin ciğeri yaklaşık 4 gündür yanarken birçok ilde ormana girmek yasaklandı. Kocaeli, İstanbul, Manavgat ve Ege’de birçok yerde başlayan ve hala devam eden yangınlar sonrasında büyük hasar meydana gelmiş ve tüm Türkiye seferber olmuştu. Yangınlar sonrasında birçok ilde orman ve ormanlık alana girişler yasaklanırken, Sakarya Valiliği tarafından da havaların ısınmasıyla birlikte olumsuz bir sonuç olmaması için ormana girme yasağı getirildi.

ORMANA GİTMEK VE ATEŞ YAKMAK YASAK

Sakarya Valiliği tarafından yapılan açıklamada ormanlarda çıkabilecek yangınların önlenmesi amacıyla ikinci bir emre kadar ilimizde mesire alanları dışında ateş ve mangal yakılması, ormanlık alanlara piknik yapmak amacıyla gidilmesi ve havai fişek atılmasının yasaklandığı bildirildi.

İŞTE VALİLİKTEN YAPILAN AÇIKLAMA;

Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de hava sıcaklıklarının aşırı derecede yükseldiği, bu hafta sonu da devam edeceği Meteoroloji Genel Müdürlüğünce değerlendirilmiştir. Bu nedenle ülkemizin ve ilimizin akciğerleri olan ormanlarımızda çıkabilecek yangınların önlenmesi amacıyla, bugünden itibaren ikinci bir emre kadar ilimizde izin verilen mesire alanları dışında ateş ve mangal yakılması, ormanlık alanlara piknik yapmak amacıyla girilmesi ve havai fişek atılması yasaklanmıştır. Özellikle bugün ve hafta sonunda sıcaklıkların artacak olması (38 derecelere çıkması) nedeniyle vatandaşlarımızın hafta sonunu mesire ve ormanlık alanlarda geçirecekleri değerlendirildiğinden ormanlarda çıkabilecek yangın nedeniyle hassas davranılması, ilimizde orman yangını yaşanmaması ve milli servetimiz olan ormanlarımızın korunması için vatandaşlarımızın dikkatli olmaları büyük önem arz etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Yorumlar (0)