banner22

Sakarya’da korkutan tablo

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Sakarya’daki vaka oranı artışını açıklamasının ardından Sakarya’da bir dizi sert önlemlerin alınacağı öğrenildi. Şehirdeki 2 hastanede Covid-19 için ayrılan yoğun bakım ünitelerinin dolduğu, sürece özel hastanelerinde katılacağı belirtildi.

GÜNDEM 29.10.2020, 10:56 Editör: Ebru Bulut
Sakarya’da korkutan tablo
banner48

Haber / R. Kaan Oktar

2 YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ DOLDU

banner84
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,  dün akşam yaptığı basın açıklamasında Sakarya için korkutucu rakamı açıkladı. Bakan Koca, “Tüm iller İstanbul temaslı. İstanbul’a gidiş ve gelişlerin çok olduğu illerde sayı oranı artmaktadır. Sakarya’da artış oranı yüzde 76” ifadelerini kullanırken verilen bu korkutucu rakam sonrası Sakarya İl Hıfzıssıhha Kurulunun yeni kararlar almak için tekrar toplanacağı öğrenildi. Şehirde Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı Pandemi Hastanesi yanı sıra Yenikent Devlet Hastanesi’nin de pandemi hastanesine çevrilmesi vaka sayısındaki artışı da gözler önüne serdi. Ayrıca 2 hastanede yoğun bakım ünitelerinin dolduğu öğrenildi.

VAKA SAYISI 400’E DAYANDI

Öte yandan günde binden fazla test yapılan Sakarya’da vaka sayısının 400’e dayandığı öğrenilirken artışın bu denli yaşandığı Sakarya’da vatandaşların kurallara uymadığı gözler önüne serildi. Dün, pandemi sürecinde özel hastanelerinde sürece yeniden dahil edileceği açıklanırken Sakarya Emniyet Müdürlüğünce dün Çark Caddesi’nde gerçekleştirilen maske denetimi vatandaşların kurallara uymadığını gözler önüne serdi. Resmi polis ekiplerini görünce maske takan ya da pasaj aralarına giren vatandaşlar, sivil polislere yakalanırken, yalnızca 10 dakika süren uygulamada 2’si yabancı uyruklu 7 kişiye idari para cezası tebliği yapıldı.

Yorumlar (1)
Hakan Yilmaz 1 yıl önce
sakaryada vakalar ciddi seviyede mi