banner2

banner1

banner22

Sakarya’da delta varyantı var mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu Toplantısı ardından 16 ilde Delta varyantı görüldüğünü açıkladı. Peki, Sakarya’da da Delta varyantı var mı? Haberlisin.com editörleri sizin için bilgilere ulaştı…

GÜNDEM 24.06.2021, 14:32 Editör: Ebru Bulut
Sakarya’da delta varyantı var mı?
banner48

Dünyada koronavirüs salgını aşı çalışmalarıyla etkisi kaybetmeye devam ederken mutasyon haberleri de bir yandan tedirgin ediyor. İlk olarak Hindistan'da görülen Delta varyantının etkisiyle özellikle İngiltere başta olmak üzere pek çok ülkede vaka sayıları artmaya başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından Delta varyantına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Delta Plus’ın Türkiye’de tespit edilmediğini belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Delta varyantıyla ilgili 134 vakamız oldu. Toplam 16 ilimizde görüldü. Yoğunluklu olarak İstanbul'da görüldü. 134 vakanın 82'si İstanbul'da, 18'i Düzce'de, 8'i Van'da, 4'ü Ankara'da, 3'ü İzmir'de, diğer illerimizde de 1 veya 2 vaka şeklinde görüldü" açıklamasında bulundu.

SAKARYA’DA DELTA VARYANTI YOK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Delta varyantına ilişkin açıklamalarının ardından akıllara ‘Sakarya’da Delta varyantı var mı?’ sorusu geldi. Haberlisin.com editörleri; Sakarya’ya yakın konumda bulunan illerden İstanbul’da 82, Düzce’de 18 kişide Delta varyantı görülmesine karşın Sakarya’da görülmediği ve Delta varyantı tespit edilen 16 ilin arasında Sakarya’nın olmadığı bilgisine ulaştı.

Yorumlar (0)