banner2

banner1

banner22

Sakarya’da bugün hava nasıl olacak?

Hava durumu ile ilgili son tahminler geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre bugün güney ve batı kesimlerinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 2-4 derece üstünde olması bekleniyor.

GÜNDEM 27.09.2021, 09:32 Editör: Ebru Bulut
Sakarya’da bugün hava nasıl olacak?
banner48

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, bugün ülke genelinde yağış beklenmiyor ve sıcaklıklar artıyor. Yurdun kuzeydoğu kesimlerinde hava parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Diğer yerlerde havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer pus öngörülüyor. Artvin'in kıyı kesimlerinde ise yerel olmak üzere sağanak yağış etkili olacak.

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNİN ÜZERİNDE

Sıcaklıkların batı ve güney kesimlerde mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli, güney kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Öte yandan CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen'in önümüzdeki günler için uyardı:

SAKARYA'DA HAVA NASIL OLACAK?

Bugün çok güzel bir hava var, Sakarya’da 25-26 derece civarında. Güneydoğu’da aşırı sıcaklıklar aşağıya indi. Tatil havası var, hiç yağış yok Türkiye genelinde. Doğu Karadeniz’in kuzeyinde çok az bir yağış olabilir. Sıcaklıklar yükselmeye devam ediyor, 2 ila 4 derece yükselecek.

ÇARŞAMBA GÜNÜ İÇİN UYARI

Çarşamba günü yağmur kuzey bölgelerine geliyor. Marmara’nın doğusu ve Batı Karadeniz’de yağacak sıcaklıklar, 2 derece kadar düşecek. Yağışlar artık normale döndü, gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Önümüzdeki bir haftada öyle bir tehlike yok.

Yorumlar (0)