banner2

banner1

banner22

“Sakarya'yı terk et”

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun üniversiteler için "Neredeyse fuhuş evleri" sözlerine en sert tepki Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ'dan geldi. Altuğ, “Serdivan’dan ve bu şehrin hemşehrilerinden dilenecek özür bu rezilliği kapatmamalı, hesabı sorulmalı. #Sakaryayıterket” dedi

GÜNDEM 17.12.2020, 09:49 Editör: Gizem Demirsoy
“Sakarya'yı terk et”
banner48

Akit TV’de yayınlanan Sabri Balaman’ın sunduğu “Derin Kutu” adlı programda, Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu da konuşmacı olarak yer aldı. Sofuoğlu, Z kuşağını eleştirirken, üniversitedeki derslere katılımın düşük olduğunu söyledi. Bir dönem AKP'den milletvekili aday adayı da olan Sofuoğlu konuşmasının devamında üniversiteler için “Sayın Cumhurbaşkanımız da vurguladı. Neredeyse fuhuş evleri” ifadelerini kullandı.

“HESABI SORULMALI”

Dünden beri SAÜ Öğretim Üyesi Ebubekir Sofuoğlu'na tepkiler dinmedi. Bir tepki de Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ'dan geldi. Altuğ sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Belli ki hocalığı beceremiyorsun, bari ebeveyn olmayı becerseydin! İnsan hiçmi çocuğunu üniversiteleremize gönderen ana babaları düşünmez. Yazıklar olsun..! Üniversitelerimizde okuyan öğrencilerden, onların ailelerinden, Sakaryamızdan, üniversite ilçemiz Serdivan’dan ve bu şehrin hemşehrilerinden dilenecek özür bu rezilliği kapatmamalı, hesabı sorulmalı. #Sakaryayıterket”

Yorumlar (0)