banner2

banner1

banner22

Sakarya'ya kar yağacak mı?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü kar yağışları hakkında açıklama yaptı. Milyonların beklediği kar yağışı Mart ayında da devam ediyor. Özellikler yurdun Doğu Anadolu bölgesindeki kar yağışları birçok şehri etkisi altına aldı. Peki, Sakarya’ya kar yağacak mı?

GÜNDEM 01.03.2021, 15:56 Editör: Ebru Bulut
Sakarya'ya kar yağacak mı?
banner48

Kar yağacak mı? soruları Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamayla cevap buldu. Özellikle kuraklıkla mücadele için önemli olan kar ve yağmurlar vatandaşın umutla beklemesine neden oldu. Milyonların İstanbul'a beklediği kar yağışının kısa süre içinde gelip gelmeyeceği yanıtlandı.

METEOROLOJİ'DEN SOĞUK HAVA UYARISI

Marmara ve Karadeniz'de soğuk havaların etkili olacağı bir hafta beklenirken, kar yağışı merak konusu oldu. Mart ayının gelmesiyle Doğu Anadolu'da başlayan kar yağışı, Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı'da kar yağışı etkili oluyor. Erzurum'da gece başlayan ve aralıklarla yağan kar, kent merkezini beyaza bürüdü.

2 MART SALI GÜNÜ

Mart ayı yurdun bir bölümünde güneşle gelirken, Doğu'da karla devam ediyor. Mart'ın 2'sinde ise kar yağışı Doğu'da sadece Hakkari, Bitlis ve Van'da sürecek. Batı'ya dönecek olan kar yağışı Kastamonu, Eskişehir, Bilecik, Kütahya, Burdur, Isparta, Muş ve Bolu'da etkisini artıracak.

3 MART ÇARŞAMBA GÜNÜ

Kar yağışı yerini kısa sürede parçalı bulutlu ve güneşli havaya bırakacak. Kar yağışı yurdun Doğu kesiminde devam edecek. Karadeniz'de yağmurlar devam ederken, Akdeniz ve Ege'de hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

KAR YAĞIŞI TÜM YURTTA BİTECEK

Mart'ın 4'üncü gününde Türkiye genelinde hava sıcaklıkları artış gösterecek. Bazı illerde yağmur yağışı görülse de kar yağışlarının biteceği tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada 81 ilin hiçbirinden kar yağışı beklenmiyor.

HAFTA GÜNEŞLE KAPANACAK

Kar ve yağmur yağışlarıyla başlayan Mart ayının ilk haftası güneşli hava ile bitecek. Özelikle yurdun Doğu bölümü tamamen güneşle tanışacak. Batı'da ise hava parçalı bulutlu olacak.

Yorumlar (0)