banner2

banner1

banner22

Sakarya Valiliğinden muhtarlar toplantısı

Sakarya Valiliği tarafından Hendek Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Nikah/Toplantı salonunda Mahalle Muhtarlarına yönelik, “Muhtarlık Bilgi Sistemi” konusunda toplantı düzenlendi.

GÜNDEM 13.10.2021, 22:14 Editör: Ebru Bulut
Sakarya Valiliğinden muhtarlar toplantısı
banner48

Toplantıda ayrıca İl Göç İdaresi tarafından sığınmacılarla ilgili olarak bilgiler ve yanlış bilinen doğrular anlatıldı. Düzenlenen toplantıya Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek Emniyet Müdürü Şevket İlhan, Hendek İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı S.Sercan Candan, İl Mahalli İdareler Müdürü Burhan Akdoğan, İl Göç İdaresi Müdürü V.Hülya Korkut, İl Göç İdaresi Uzman Yardımcısı Ayşe Özerdem, Hendek Tüm Muhtarlar Dernek Başkanı Kadir Yağlı, bürokratlar muhtarlar katıldı.

SORUNLAR ELE ALINDI

Toplantıda ilk olarak hoş geldiniz konuşmaları yapılırken, İçişleri Bakanlığının muhtarlık bilgi sistemi tanıtımı bir kez daha yapılırken sorunlar ele alındı. Ardından il göç idaresi yetkilileri tarafından sığınmacılar konusunda verilen destekler, mahallelerde yaşanan ve buna benzer konularda bilgiler verildi. Toplantıda muhtarların soruları cevaplanırken Başkan Turgut Babaoğlu sunum ve ilgileri nedeniyle Valiliğe teşekkür etti. Başkan Babaoğlu ilk fırsatta Vali Çetin Oktay Kaldırım ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’yi Hendek'e davet ederek muhtarlar toplantısını devam ettireceklerini söyledi.

Yorumlar (0)