banner2

banner1

banner22

Sakarya halkını tek yürek olmaya davet etti

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şube Başkanı Ali Ahmet Çelik, Mescidi Aksa’da Müslümanlara yönelik saldırılarda şehit düşenler için düzenlenecek gıyabi cenaze namazı ve basın açıklamasına Sakarya halkını Orhan Camii’ne davet etti.

GÜNDEM 13.05.2021, 14:42 Editör: Aysima Kortak
Sakarya halkını tek yürek olmaya davet etti
banner48

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şube Başkanı Ali Ahmet Çelik, Siyonist Terör örgütü İsrail’in, Mescidi Aksa’da Müslümanlara yönelik saldırılarında tepki gösterdi. Bütün dünyanın gözünün İslam ülkelerinin üzerinde olduğunu ifade eden Çelik, Sakarya halkını tek vücut olmaya davet etti.

ŞER GÜÇLERİNİ TEK AMACI KALICI BİR İŞGALDİR

Filistin topraklarında ve Kudüs'te yüz yılı aşkın bir süredir işgalin var olduğunu hatırlatan Çelik, "Emperyalist güçlerin himayesinde, ‘halkı olmayan topraklara, toprağı olmayan halk’ safsatasıyla Siyonist unsurlar yerleştirildi. Filistin halkına karşı katliamlar, tehcir ve tecrit en şiddetli şekliyle devam ediyor. Milyonlarca Filistinli topraklarından sürüldü. Çocuklar ve kadınlar da dahil on binlerce Filistinli katledildi. İşgal her geçen gün daha da genişledi. Filistin topraklarında, tüm dünyanın gözü önünde, adına İsrail denilen Siyonist proje adım adım uygulandı. Şer güçlerini tek amacı kalıcı bir işgaldir." dedi.

SAKARYA HALKINI TEK YÜREK OLMAYA DAVET EDİYORUM

Filistinli halkın onur mücadelesine vurgu yapan Çelik, "Biz biliyoruz ki Türkiye'de ve dünyada Siyonist işgale onay veren tek bir onurlu insan yok. Ancak bu tavır alışın daha güçlü bir şekilde ifade edilmesi gerekiyor." ifadelerini kullandı. Siyasi düşüncesi ve inancı ne olursa olsun duyarlılık sahibi herkesin Kudüs'e sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Çelik, "Filistin de şehit olan kardeşlerimiz için Cuma namazı sonrası Orhan Camii'nde gıyabi cenaze namazı ve basın açıklaması yapacağız. Saatleri Kudüs'e ayarlı siz değerli kardeşlerimizle aynı safta bir olmak temennisi ile bütün Sakarya halkını tek yürek olmaya davet ediyorum.” diyerek Sakarya’da yaşayan tüm vatandaşları davet etti.

Yorumlar (0)