banner2

banner1

banner22

Sakarya'da yakalanmıştı

Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekiplerince şehir merkezinde yakalanan DEAŞ’ın ‘Yalnız Kurt’ eylemcisi Irak uyruklu M.S.J., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

GÜNDEM 01.04.2021, 19:56
Sakarya'da yakalanmıştı
banner48

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen çalışma neticesinde birçok ilde aranan terör örgütü DEAŞ’ın ‘Yalnız Kurt’ eylemcisi Irak uyruklu M.S.J.’nin Sakarya’da olduğunun tespit edilmesinin ardından Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekiplerince şehir merkezinde yakalanmıştı. M.S.J.’nin evinde yapılan aramada; kama tabir edilen büyük bıçak ve kamuflaj giysiler ele geçirilmiş, emniyetteki ilk ifadesinde; 2 Kasım 2020’de Avusturya Viyana’da gerçekleşen eylemden etkilenen ve bunu örnek alarak bir eylem hazırlığında olduğu ve işaret beklediği ortaya çıkmıştı. Emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen M.S.J., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DEAŞ’ın ‘Yalnız Kurt’ eylemcisi olarak tanımladığı eylemcilerin daha önceden terör örgütüyle bağlantısı tespit edilemeyen, hiçbir suç kaydı bulunmayan ve basit temin edilen malzemelerle ses getirici eylemler yapabilecek kişilerden seçildiği öğrenilmişti.

Yorumlar (0)