banner2

banner1

banner22

Sakarya çok zengin

Prof. Dr. Mustafa İsen akademik çalışmalarının ilk kitabını SATSO’ da tanıttı. Sakarya’nın çok zengin kültürüne atıfta bulunan İsen kitabını nehirden bir avuç su almak olarak tanımladı

GÜNDEM 27.11.2019, 17:59 Editör: Ebru Bulut
Sakarya çok zengin
banner48

Sakarya’nın akademisyen, bürokrat, milletvekili olarak tanıyıp bildiği Prof. Dr. Mustafa İsen bugün yazar olarak sevenlerinin karşısına çıktı. 30 civarında akademik eseri bulunan İsen, Sakarya’nın kültürel zenginliklerine katkı sunmak için kaleme aldığı “Bir Muhacir Köyünün Hikayesi NALKÖY” isimli kitabı için SATSO’ da düzenlenen imza gününe katıldı. İsen; SATSO Başkanı Akgün Altuğ, SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç’a imzaladığı kitapla poz verirken meclis üyelerine ve kitap tanıtım gününe katılanlara da imzalı kitabını verdi.

Sakarya’nın doğal güzellikleri, coğrafi konumu, verimli toprakları ve zengin kültürü ile birçok şehirden avantajlı olduğuna dikkat çeken Mustafa İsen “Her bölgeden her coğrafyadan insanın yaşadığı bir şehirdeyiz. Köylerimiz insanların geldikleri bölgenin özelliklerini taşıyor. Hangi köyün Karadeniz hangi köyün Çerkez ya da diğer bölgelerden gelenlerin oturduğunu iyi gözlemlediğinizde fark edebilirsiniz. Her bölgeden insanın yaşadığı Sakarya bir süre sonra geçmişin izlerini silip yeni bir kültür oluşturacak. Sakarya’nın zengin kültürüne ben muhacir köyü yazarak katkı vermeye çalıştım. Diğer kültürel zenginliklerimizin tarihe not düşülmesi açısından kitaplaştırılmasını çok isterim. Bizim yazdığımız kitap zengin kültürümüze bakıldığında nehirden alınan bir avuç su” dedi. Prof. Dr. Mustafa İsen imza gününe katılanlara teşekkür ederken, sevenlerine imzalı kitaplarını verdi.

Yorumlar (0)