banner2

banner1

banner22

Sakarya Bilsem’den TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı

Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi’nde farklı tematik alanlarda 25 projenin sergilendiği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı başarıyla gerçekleştirildi.

GÜNDEM 13.06.2021, 10:34 Editör: Ebru Bulut
Sakarya Bilsem’den TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı
banner48

Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi tarafından 2019-2020 eğitim öğretim yılında hazırlanan ve pandemi nedeniyle bu döneme ertelenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı, fen bilimleri öğretmeni Azer Yurtkulu yürütücülüğünde gerçekleştirildi.

25 PROJE SERGİLENDİ

82 öğrenci ve 16 danışman öğretmenin görev aldığı fuarda, 11 araştırma projesi, 8 inceleme projesi ve 5 tasarım projesi olmak üzere toplam 25 adet bilimsel araştırma projesi sergilendi. Açılışı Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bedir Bayram ve Bilsem müdürü Mahmut Sami Akaryalı tarafından yapılan bilim fuarında; STEAM, yenilenebilir enerji, sağlık teknolojileri, algoritma/mantıksal tasarım, görsel ve işitsel sanatlar, sağlıklı beslenme, robotik ve kodlama, medya okuryazarlığı, malzeme ve nanoteknoloji, ekolojik denge, değerler eğitimi, kültürel miras, akıllı ulaşım sistemleri, doğal afetler ve afet yönetimi gibi tematik alanlarda projeler sergilendi.

FUARDAKİ STANTLARI TEK TEK GEZDİ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy ve Şube Müdürü Bedir Bayram, fuardaki stantları tek tek gezerek, öğrencilerimizden projeleri hakkında bilgi aldı ve başarılı çalışmalarından dolayı öğrencileri ve danışmanlarını tebrik etti. Merkez müdürü Mahmut Sami Akaryalı “Başta proje yürütücümüz Azer Yurtkulu olmak üzere, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’mızda emeği geçen tüm danışman öğretmenlerimizi ve araştırmacı öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Pandemi şartlarında yapılabilecek en iyi organizasyonu gerçekleştirdiler. Amacımız, tüm öğrencilerimiz için bilimsel ve sanatsal alandaki yeteneklerini geliştirecek ortamları ve imkânları onlara sunabilmek. Bu konuda faaliyetlerimize devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı. Bilim fuarını ilçedeki okul ve kurum yöneticileri ile yüz yüze eğitimi gelen öğrenci ve velileri de ziyaret ettiler.

Yorumlar (0)