banner22

Sakarya 12 uçak bileti alamıyor

Sakarya Ampute Engelliler Spor Kulübü’nü 2 Ocak’ta deplasmanda oynayacağı Batman maçına sponsor bulunamadı. Kulüp Başkanı Sinan Panta sponsor bulamamaları halinde kulübü kapacaklarını söyledi.

GÜNDEM 25.12.2021, 16:35 Editör: Nisa Çoban
Sakarya 12 uçak bileti alamıyor
banner48

Sakarya Ampute Engelliler Spor Kulübü 2 Ocak 2022 tarihinde Batman deplasmanına gidebilmek için sponsor bulamıyor. Engelli sporcuların 7 yıllık mücadelesinin devam edip etmeyeceği 12 uçak biletine bağlı. Kulüp Başkanı Sinan Panta, şehrin önemli temsilcilerinden Ampute Futbol Takımı’nın deplasmana gidebilmek için şehri yönetenlerden destek istediklerini ancak gereken desteğin verilmediğini söyledi. Başkan Panta dilenci olmadıklarını ifade ederek sosyal medya hesabından şöyle bir paylaşım yaptı.

Başkan Sinan Panta’nın paylaşımı şöyle;

“Bu Şehir, 7 koca yıldır Sakarya adını gururla temsil eden bu Ampute Futbol Takımını Batman’a Uçak ile götüremiyorsa, Sakarya’da Spor bitmiş demektir. Bundan sonra kim bana Spor organizasyonu yapıyoruz derse kapanacak olan bu takımı vuracağım yüzlerine. Engellileri seviyorlarmış, bundan sonra sakın engellileri seviyoruz da demeyin.

BİZE SAHİP ÇIK SAYIN VALİM

Biz bu Şehirde dilenci değil, Spor Adamıyız. Sakarya Ampute Engelliler Spor Kulübü olarak 7 yıldır engelli kardeşlerimize Spor yaptırmak adına Yönetimimizle Sakarya’da çalmadığımız kapı kalmadı.

banner84
Yaptığımız spor dalı Ampute Futbolun yıllık maliyeti ortada. Kapı kapı dolaşıp sponsor aramaktan bıktık.

2 Ocak 2022 tarihinde Ampute Futbol takımımızla Batman deplasmanına gideceğiz. Artık ekonomik olarak bittik. Biz engelli kardeşlerimiz Spor yapsınlar istiyoruz.

Bu güne kadar Sakarya Büyükşehir Belediyesi yardım etti, Adapazarı Belediyesi elinden geldiği kadar destek oldu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü elinden geleni yaptı. Ama artık onlara da gidecek yüzümüz yok. Kimseye gidecek yüzümüz yok. Bizlerinde durumları ortada.

Sayın Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’dan Batman deplasmanı için 15 Kişilik Engelli Ampute Futbolcu kadromuz için Ulaşım, Konaklama konusunda desteğini bekliyoruz.

Bunu hak ettiğimizi düşünüyoruz. Çünkü biz gittiğimiz her yerde SAKARYA adını temsil ediyoruz. Bu desteği sonuna kadar hak ediyoruz.

Aksi bir durumda Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonumuza Batman deplasmanına gidemeyeceğimizi bildirip, gerekirse 7 yıl boyunca mücadele ettiğimiz Ampute Futbol Liginden çekileceğiz”

Yorumlar (0)