banner2

banner1

banner22

“Sağlıkçılar son 2 yılın kahramanlarıdır”

Sakarya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi mezuniyet töreninde konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce,  sağlık çalışanlarının Türkiye’de son 2 yılın kahramanları olduğunu söyledi.

GÜNDEM 25.06.2021, 19:23 Editör: Onur Güden
“Sağlıkçılar son 2 yılın kahramanlarıdır”
banner48

Sakarya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi 2020-2021 Yılı Mezuniyet Töreni’ne düzenlendi. Törende Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, AK Parti Milletvekili Çiğdem Erdoğan AtabekVali Yardımcısı Ersin Emiroğlu, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ve İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, SEAH Başhekimi Fikret Halis, SAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Aygın da yer aldı.

“SİZLER BİR ANNE GİBİ ŞEFKATLİ VE MERHAMETLİSİNİZ”

Törende konuşan Başkan Yüce, sağlıkçıların dünyada son 2 yılın kahraman insanları olduğuna dikkat çekerek, “Fedakârsınız çünkü son iki yılda, özellikle pandemi sürecinde yakından gördüğümüz gibi sağlık çalışanları tarih boyunca her dönemde fedakârlıkla çalışmıştır. Asabiyesi bozulan hasta yakınlarına karşı metanetleri, acı çeken hastalarına karşı merhametleri, kaybettikleri canların acısını içlerine gömmeleriyle sağlık çalışanlarımız belki de dünyanın en fedakâr insanlarıdır. Çocuk, genç, yaşlı, suçlu, masum, mazlum ya da zalim ayırt etmeksizin hastalarına karşı sadece insan oldukları için yardımcı oluyorsunuz. Siz anne gibisiniz. İnanıyorum ki hayata tutunmak için bir sebep arayan onlarca cana umut olacaksınız. Her birinizi ayrı ayrı tebrik eder, sizleri yetiştiren aileleri kutlar ve hocalarınıza teşekkür ederim.” dedi. Başkan Yüce ve protokol üyeleri okulu tamamlayan öğrencilerin mezuniyet mutluluğuna ortak oldu.

Yorumlar (0)