banner2

banner1

banner22

Sağlıkçılar ödüllendirileceğine…

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan ve sağlık çalışanlarının yıllık izinleri kısıtlayan yazının iptali için sendika mahkemeye başvurdu.

GÜNDEM 06.11.2020, 15:36 Editör: Ebru Bulut
Sağlıkçılar ödüllendirileceğine…
banner48

İPTAL İÇİN BAŞVURU YAPILDI

Sağlık-Sen Sakarya Şube Başkanı Abdullah Sönmez yazılı bir açıklama yaparak yıllık izinleri kısıtlayan yazının iptali için Danıştay’a başvuruda bulunduklarını ve sürecin takipçisi olacaklarını duyurdu. Sendika başkanı tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle;

“Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan 27.10.2020 tarihli yazı ile yasal mazeret izinleri (Evlilik, Ölüm, Analık, Hastalık ve Refakat) hariç Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında çalışan bütün personelin ikinci bir emre kadar yıllık izinleri durdurulmuştur. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının özverisi ve başarısı ortadadır. Ancak Bakanlık bu süreçte uzun ve yorucu çalışma süreleri ve ağır iş yükü altındaki sağlık çalışanlarını ödüllendirmek yerine,  Anayasal hak olan dinlenme hakkını elinden almaktadır. Hem devlet memurları hem de sözleşmeli personel açısından bu yıl kullanılamayan izinleri iptal olacaktır. Sendikamız bu izinlerin iptal olmaması için Sağlık Bakanlığı’na ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na müracaat etmiştir. Sendikamız Bakanlığın yıllık izinleri kısıtlayan yazısının iptali için Danıştay’a dava açmış olup, sürecin takipçisi olacaktır.”

Yorumlar (0)