banner2

banner1

banner22

Sağlık Sen’den Öğütlü’ye ziyaret

Sağlık Sen Şube Başkanı Abdullah Sönmez, il Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü'yü makamında ziyaret ederek sağlık çalışanlarının taleplerini iletti.

GÜNDEM 08.12.2020, 14:43 Editör: Ebru Bulut
Sağlık Sen’den Öğütlü’ye ziyaret
banner48

İlimizde görevli sağlık çalışanlarımız Covid ile mücadelede canları pahasına mücadele ediyorlar. Ülke genelinde mesai saati uygulaması dışında kalan sağlık çalışanlarına fazla mesai olarak ödenmesi için Sağlık Sen Sağlık Bakanlığına başvuruda bulundu. Buna göre, Sağlık Sen Şube Başkanı Abdullah Sönmez, İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü’yü makamında ziyaret etti.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZI ZOR DURUMDA BIRAKTI”

Gerçekleşen ziyarette konuşan Sağlık Sen Şube Başkanı Abdullah Sönmez; “Salgınla mücadelede kapatılan kreşler çocuklarını kreşe bırakarak görev yapan sağlık çalışanlarımızı zor durumda bırakmıştır. Genel Başkanımız Semih Durmuş’un AÇSH Bakanı ile yaptığı görüşmede bakanlığa bağlı faaliyet gösteren 0-6 yaş Özel kreşler ve gündüz bakımevleri açık olacaktır. Değerli Müdürüm bu zor süreçte sağlık çalışanlarımızın morallerini bozan ve ilimizi de karalayan şiddet olayları devam ediyor. Şiddetin son bulması için tüm kurumları göreve davet ediyoruz. Sağlık çalışanlarımızın dertleri ile dertlendiğinizi yakinen biliyoruz. Tüm sağlık çalışanlarımıza Rabbim Covid ile mücadelede güç kuvvet versin” dedi.

“250 HEMŞİRE YAKINDA GÖREVE BAŞLIYOR”

Çok yoğun günlerden geçtiklerini ve sadece sağlık çalışanlarının değil milletçe elimizi taşın altına koymamız gerektiğini dile getiren Öğütlü; “Öncelikle ziyaretiniz için teşekkür ediyorum. Salgınla mücadele eden değerli mesai arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum. Çok yoğun günlerden geçiyoruz. Bütün mesai arkadaşlarım canını dişine takarak görevlerini yapıyor. Mesai mufhumu gözetmeksizin çalışıyorlar. Alınan ek tedbirlerin güzel yansımalarını görüyoruz. Bütün halkımızdan ricamız bu taşın altına elini sadece sağlık çalışanlarımız değil top yekûn taşın altına elimizi koymamız gerekiyor ve alınan tedbirlere harfiyen uymamız gerekiyor. İlimize yeni ataması yapılan 358 arkadaşlarımız ve 250 hemşire yakında göreve başlıyorlar. Hayırlı olsun. Tüm halkımızdan rica ediyoruz salgınla mücadele son bulana kadar MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kuralına riayet etsinler” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)