banner2

banner1

banner22

Sağlık camiası şokta

İçişleri Bakanlığının 28 ilde başlattığı sahte engelli raporu, reçete, PCR testi düzenleyerek nitelikli dolandırıcılık suçu işledikleri tespit edilen suç örgütüne yönelik operasyon Sakarya'ya da sıçramıştı. Operasyon kapsamında şehirde tanınan iki uzman doktor ile aynı hastanede çalışan bir görevli ve eczacılık yapan bir kadın gözaltına alındı.

GÜNDEM 13.10.2021, 13:57 Editör: Nisa Çoban
Sağlık camiası şokta
banner48

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı koordinesinde 28 ille birlikte Sakarya’da yapılan operasyonda gözaltına alınan iki uzman doktor, doktorlarla aynı hastanede çalışan bir görevli ve eczanesi olan bir kadın gözaltına alınarak Zonguldak Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.  

TANINMIŞ İKİ DOKTOR

 Adapazarı İlçesi Yenidoğan Mahallesi’nde bulunan özel bir sağlık kuruluşunda çalışan ve şehirde oldukça iyi tanınan uzman doktorlar A.K. ve M. H. A. ile doktorlarla aynı hastanede çalışanı gözaltına alındı. Sakarya’da gözaltına alınan bir diğer kişi ise eczacılık yapan bir kadın olduğu öğrenildi.

TEKNİK TAKİP SONUCU

Edinilen bilgilere göre gözaltına alınan 2 uzman doktor, bir eczacı ve sağlık çalışanı, Zonguldak merkezli süren soruşturmada ‘teknik takibe’ takılınca gözaltı kararları çıktı. Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şube Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonla gözaltına alınan 2 doktor, eczacı ve sağlık çalışanı sağlık kontrolünün ardından Zonguldak Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

MERAK UYANDIRMIŞTI

Sakarya’da gözaltına alınan isimler uzun süre merak edildi. Gözaltına alınan doktorların şehirde uzun yıllar görev yapan iki uzman hekim olması büyük şaşkınlık yarattı.

Yorumlar (0)