banner2

banner1

banner22

Sağlık çalışanları ek ödemelerini alamadı

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde döner sermayeden kazandıkları ek ödemeleri alamayan sağlık çalışanları ile alakalı bir basın açıklaması paylaştı.

GÜNDEM 07.01.2021, 15:25 Editör: Ebru Bulut
Sağlık çalışanları ek ödemelerini alamadı
banner48

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SORUNU

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, performansa dayalı döner sermaye sisteminin sağlık çalışanları için hayal kırıklığı olduğunu, verilen hizmetin karşılığının alınmadığını ifade etti. Kılıçaslan: “Herkesin bildiği gibi sağlık çalışanları cephenin en önünde savaşarak koronavirüse yakalandı. Yakalanmaya da devam ediyor ve hayatını kaybederek şehit oluyorlar. Takip eden süreçte Sağlık Bakanı tarafından sağlık çalışanlarının alkışlandıklarını, milletin ve devletin her kademesinden sağlık çalışanlarına teşekkür edilip, takdir edildiklerini hep beraber gördük izledik. Her ne kadar alkışlar ve teşekkürler güzel ise de asıl meselenin sağlık çalışanlarının sorunlarını görüp, bunların bir an önce çözülmesi gerektiğini de defalarca belirttik” dedi.

“BU CEP YOKLUĞU KALDIRAMAZ OLDU"

Sağlık çalışanlarının haklarını almalarını istediklerini belirten Kılıçaslan, “Sağlık çalışanlarının sorunlarını her platformda dile getiriyoruz. Emeklerinin karşılığını, haklarının karşılığını almalarını istiyoruz. Zira ülkemizin diğer ülkelere göre pandemi sürecinde gösterdiği başarının mimarının sağlık çalışanları olduğunu biliyoruz. 2002 yılından beri uygulanan sağlıkta dönüşüm programının başarıya ulaşması sağlık çalışanlarının fedakarca görevlerini yapması sebebiyledir. Hasta memnuniyetinden bahsediyorsak, bu sağlık çalışanlarımızın gayreti ile olmuştur. Bu başarılar elde edilirken ne yazık ki sağlık çalışanlarımız emeklerinin karşılığını alamamışlardır. Buna rağmen bu başarılar elde edilmiştir. Ancak artık bu beden bu yükü, bu cep bu yokluğu kaldıramaz hale gelmiştir” diye belirti. İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, Döner sermayelerin bir an önce ödenmeye başlaması ve hatta bu dönem için ek ödeme yapılması gerektiğini belirtti.

Yorumlar (0)