banner2

banner1

banner22

Sağanak yağmur geliyor

Geçtiğimiz hafta aşırı sıcaklarla boğuşan Türkiye bu hafta yağışlı havanın etkisi altına giriyor. Yarından itibaren başlayacak olan gök gürültülü sağanak yağışlar Cumartesi gününe kadar devam edecek.

GÜNDEM 25.05.2020, 13:41
Sağanak yağmur geliyor
banner48

Türkiye, yurdun batısından başlamak üzere yeni bir yağışlı havanın etkisi altına giriyor. Yağışlarla birlikte hava sıcaklıklarında da önemli düşüşler görülecek. 26 Mayıs Salı ve 27 Mayıs Çarşamba günü yurdun kuzey batısı ile batısında gök gürültülü sağanak yağışların etkili olması bekleniyor. Perşembe ve Cuma günleri ise yağışlar Orta Anadolu, Güney bölgeleri ve Karadeniz'in tamamını kapsayacak şekilde genişleyecek.

SAKARYA’DA HAVA NASIL OLACAK

Meteoroloji’nin açıkladığı tabloya göre ilimizde hava sıcakları hafta boyunca 10 ila 15 derece arası değişecek. Hava sıcaklıkları hafta sonuna doğru 10 derecenin altına düşecek. Çarşamba gününden Cuma gününe kadar gökgürültülü sağanak yağmurlar etkili olacak. Meteoroloji uzmanları sokağa çıkarken tedbirlerin alınması ve yanlarına şemsiye alınmadan dışarı çıkmamaları konusunda uyardı.

METEOROLOJİ'DEN UYARI

Meteoroloji'den yapılan uyarıda yağışlarla birlikte devam eden kuvvetli rüzgarlara da dikkat çekildi. Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Anadolu'nun doğusunda halen devam eden kuvvetli güneyli rüzgarın, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevreleri ile Van'ın kuzeyinde yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğine dikkat çekildi. Aynı zamanda Gümüşhane, Bayburt, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin illerinin rakımı 1500 metre üzeri yüksek kesimlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiğinden dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği ifade edildi.

Yorumlar (0)