banner2

banner1

banner22

Riskli aylara giriş yaptık

Sakarya Valiliği, son zamanda artan vakalarla birlikte kış aylarının yayılım konusunda daha da riskli aylar olduğunu belirterek vatandaşların dikkat etmesi konusunda vatandaşları uyardı.

GÜNDEM 08.11.2020, 14:35 Editör: Ebru Bulut
Riskli aylara giriş yaptık
banner48

VİRÜSÜN YAYILIM ALANI GENİŞLEYECEK

Türkiye’de olduğu gibi Sakarya’da da vaka sayısı artışı da sürüyor. Geçtiğimiz hafta günlük vaka sayısı 500 bandında seyrederken bu hafta vaka sayısı neredeyse ikiye katlandı. İki gün önce Sakarya'da yapılan koronavirüs testi sayısı 2 bin 500'ü aşarken bunlardan 800'ü aşkın kısmı pozitif çıkmıştı. Şehir genelinde sık sık denetimler devam ederken, yetkililer de sosyal medya üzerinden vatandaşlara tedbirlere uymaları konusunda uyarılarda bulunuyor. Son olarak Sakarya Valiliği’nden yapılan açıklamada kış aylarına giriş yapıldığını ve virüs yayılım alanının genişleyeceği vurgulanırken vatandaşların daha da dikkatli olup alması gereken tedbirleri arttırmaları gerektiği belirtildi.

“OLDUKÇA RİSKLİ KIŞ AYLARINA GİRİŞ YAPTIK”

Sakarya Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Yaza nispetle oldukça riskli olan kış aylarına girmiş olduk. Kapalı alanlarda virüsün yayılım alanı genişleyecek. Sonbahar ve kış koronavirüs için dikkat edilmesi gereken aylar olacak” ifadelerine yer verilirken sosyal mesafe kuralına riayet edilmesi gerektiği de vurgulandı.

Yorumlar (0)