banner2

banner1

banner22

Resmi Gazete'de yayınlandı

Hakimler ve Savcılar Kurulunca atanmalara ilişkin kararname, Resmi Gazete'de yayınlandı. Buna göre Sakarya’da görev yapan 2 savcı ve 3 hakim giderken, 1 hakim ise Sakarya’ya atadı. Ayrıca 1 savcının ise Sakarya’da görev yeri değiştirildi.

GÜNDEM 06.10.2021, 20:40 Editör: Aysima Kortak
Resmi Gazete'de yayınlandı
banner48

Hakimler ve Savcılar Kurulu'na (HSK) ait atama kararları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlandı. Hakimler Savcılar Kurulu tarafından yayınlanan yeni kararnamede birçok hakim ve savcının ataması yapılarak görev yeri değişti. Yayınlanan kararnameye göre Sakarya’da görev yapan 2 savcı ve 3 hakim giderken Sakarya’ya ise 1 hakim görevlendirildi. Öye yandan Sakarya Cumhuriyet Savcısı Derya Şeref’in ise görev yeri değiştirilerek Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi Üyeliği’ne atandı.

İŞTE SAKARYA'DAN GİDEN HAKİM VE SAVCILAR

Karara göre, Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı görevinde bulunan Musa Çatal, Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcılığı’na atandı. Akyazı Cumhuriyet Savcısı Fehmi Yöndemli ise Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığı’na görevlendirildi. Sakarya Hâkimi Burcu Ümmühan Gürlevik ve Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi Üyesi Şule Yerli de İstanbul Hakimliği’ne atandı. Sakarya Hakimi görevinde bulunan Funda Aksoy Nalbant ise Küçükçekmece Hakimliği’ne görevlendirildi.

İŞTE SAKARYA’YA GELEN HAKİM VE SAVCILAR

Yargıtay Tetkik Hakimi görevinde bulunan Firuzan Akyol, Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi Üyeliği'ne, Antalya İdare Mahkemesi Üyesi Ülkü Köse, Sakarya İdare Mahkemesi Üyeliği'ne, Samsun Bölge İdare Mahkemesi Üyeliği görevini yapan Melike Balcı Sakarya Vergi Mahkemesi Üyeliği görevine atandı. Bunun yanı sıra Sakarya Cumhuriyet Savcısı Derya Şeref ise Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi Üyeliği’ne atandı.

Yorumlar (0)