banner2

banner1

banner22

Renkli görüntüler yaşandı

Sabahattin Zaim Yurdu öğrencileri Engelliler Haftası Münasebetiyle Fethi Sekin Özel Eğitim Okulunu ziyaret etti.

GÜNDEM 17.05.2018, 14:05
Renkli görüntüler yaşandı
banner48

Kredi ve Yurtlar Kurumu Sabahattin Zaim Yurdu öğrencileri Engelliler Haftası nedeniyle Fethi Sekin Özel Eğitim öğretmenlerinin hazırladığı programa katıldılar. KYK İl Müdürü Arif ÖZSOY ve Sabahattin Zaim Yurt Müdürü Paşa ODABAŞ’ın da iştirak ettiği programda renkli görüntüler yaşandı.

Sabahattin Zaim Yurdunda kalan görme engelli bir öğrencinin yanı sıra Gabon’dan Türkmenistan’a, Yemen’den Azerbaycan’a, Vietnam’dan Kongo’ya, Madagaskar’dan Kırgızistan’a, Kamerun’dan Filistin’e 19 farklı ülkeden öğrenci bu anlamlı programda buluştu. Üniversite öğrencileri Şehit Fethi Sekin İlkokulunda Özel Eğitim sınıflarından 19 engelli kardeşine hediye verdi.

Daha sonra hep birlikte “engel tanımayan” öğrencilerin yıl boyunca hazırladıkları eserlerin sergilendiği sergi gezildi. Sabahattin Zaimli öğrenciler sınıflara girdi, öğrencilerle tanışıp sohbet etti. Misafir öğrencilerimiz kültürümüzü, eğitim sistemimizi yakından tanıma fırsatı buldu. Kendi kültürlerini de kardeşlerine kısa da olsa aktarma imkanı buldular. Okuldan ayrılırken minik öğrenciler ağabeylerini güllerle uğurladı.

Yorumlar (0)