banner2

banner1

banner22

Rekortmen değiliz ancak…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vaka sayılarının geçen haftaya oranla en çok artış ve azalış gösteren illeri açıkladı. Komşu Düzce en çok azalan 10 il arasında yer alırken Kocaeli artış gösteren iller arasında yerini aldı.

GÜNDEM 20.04.2021, 14:46 Editör: Aysima Kortak
Rekortmen değiliz ancak…
banner48

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayısının en çok arttığı illeri duyurdu. "100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı en çok artan illerimiz Düzce, Çanakkale, Zonguldak, Yozgat, Yalova, Kocaeli Tekirdağ, Erzincan, Erzurum ve Karabük oldu.

 SAKARYA’DA DURUM NASIL?

Bakan Koca’nın artış listesini açıkladığı iller arasında komşu Düzce ve Kocaeli ilk 10 arasında. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı verilere göre vaka sayısı en çok azalan 5 il ise şöyle; Kırklareli, Kilis, Samsun, Osmaniye ve Adıyaman. Peki Sakarya’da durum nasıl?

ARTIŞ HIZI KESİLMEDİ

Sakarya geçen haftaya oranla vaka sayısındaki artış devam etti. Geçtiğimiz hafta 600’ü geçen vaka sayısı bu hafta 700 seviyelerinde seyir etti. Vaka sayısındaki artış devam eden Sakarya zirvedeki iller arasında yer almasa bile artışın hızını kesmeyi henüz başaramadı.

Yorumlar (0)