banner2

banner1

banner22

Ramazanda öğrencileri yalnız bırakmadılar

Ailelerinden uzakta iftar açmak zorunda kalan öğrencilerin kendilerini yalnız hissetmemeleri ve aile sıcaklığında her gün sıcak yemek ve ikramlıklar geçen yılda olduğu gibi bu Ramazan ayı boyunca yalnız bırakmadılar.

GÜNDEM 14.05.2021, 20:16 Editör: Onur Güden
Ramazanda öğrencileri yalnız bırakmadılar
banner48

Türkiye Diyanet Vakfı Sakarya Şubesi, Sakarya İl ve İlçe Müftülükleri, Kızılay, SAÜ, SUBÜ, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri, Türkiye Diyanet Vakfı, gönüllü kadınları, ve hayırsever iş insanları yardım elini uzattı. Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesinde yurt dışından gelerek öğrenimlerine devam eden ve Pandemi sürecinden dolayı evlerinden uzakta ramazan ayını geçirmek zorunda olan yabancı öğrencilere yönelik yardım kampanyasına büyük ilgi gösterdi.

ÖĞRENCİLERİN EVLERİNE TESLİM EDİLDİ

Yardımlar yaklaşık 450 evde kalan 2000’ine yakın yabancı öğrencilere ve Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü misafir yurtlarında kalan yaklaşık 900 öğrenciye de günlük kişi başı 10 TL, iftar ve sahur desteği sağlandı. Toplanan yardımlarla 30 gün boyunca Ayşe Hümeyra Ökten ve Rahime Sultan Yurtlarında sahur ve iftar verilirken, Şehrimizin farklı noktalarında yaşayan iki bine yakın öğrenciye erzak, maddi yardım ve sıcak yemek ve ikramlıklar her gün boyunca öğrencilerin evlerine gidilerek teslim edildi.

“MADDİ MANEVİ DESTEĞİ ESİRGEMEDİK”

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personelleri ve Türkiye Diyanet Vakfı, Sakaryalı Gönüllü ailelerimiz tarafından yapılan günlük sıcak yemek ve ikramlıklarda her gün boyunca öğrencilerin evlerine görevli personeller tarafından paketlenip teslim edildi. Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy “ Ramazan ayı boyunca ülkelerine gidemeyen ve öğrenci evlerinde ve yurtlarımızda kalan, öğrencilerimize maddi manevi desteği esirgemedik, bu yolda bizleri yalnız bırakmayan paydaşlarımıza ve kurum personellerimize yaptıkları yardım ve emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, bayramlarını kutluyorum” dedi.

Yorumlar (0)