banner2

banner1

banner22

'Ramazan, önemli bir fırsattır'

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından düzenlenen iftar programına katılım gösterdi.

GÜNDEM 29.05.2018, 08:25
'Ramazan, önemli bir fırsattır'
banner48

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla başlayan programa Vali Balkanlıoğlu’nun yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Ak Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, SESOBBaşkanı Alişan, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, Huzurevinde kalan yaşlılar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evleri ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan öğrenciler ile engelli vatandaşlar, oda başkanları ve birlik üyeleri katıldı.

Merhamet kavramı

Rahmetve bereket ayı Mübarek Ramazan'ın artık ortalarına geldiklerini ifade eden Vali Balkanlıoğlu ‘Kur'an-ı Kerim'in birçok ayet ve suresinde sabır ile merhameti tavsiye edenlerin cennetle müjdelendiklerini görüyoruz. Merhamet kavramı ile çocuklara, kimsesizlere, yetimlere sahip çıkmak, yaşlılara ilgi ve alaka göstererek onların elinden tutmak, çok büyük bir anlam ifade ediyor. Ramazan sadece bedeni aç ve susuz bırakmak değil, aynı zamanda ihtiyaç sahibi insanları ve mağdurları düşünerek hayır ve hasenatta bulunma ayıdır. Müslümanlar için aynı zamanda ebedi hayatı kazanma noktasında son derece önemli bir fırsattır. İhtiyaç sahibi insanları düşünerek Devletimizin himayesi altında bulunan yavrularımız hepimizin şefkat ve merhametini hissediyorlar, anne baba şefkatini isteyen bu yavrularımıza göstereceğimiz hissiyatın mükafatı herhangi bir değerle ölçülemez. Bu çocuklarımıza sadece Ramazan ayında ya da herhangi bir günde değil, her zaman sahip çıkmak, onları ziyaret ederek sevgi ve dualarını almak son derece önemlidir. Huzurevlerinde kalan büyüklerimiz de hayatlarını memleketimize adayarak birçok hizmette bulunmuş ve bu vatana çok şey katmışlardır. Ancak şu anda bakıma, himayeye, ilgiye ihtiyaçları var. Bu cefakâr insanları da ziyaret edip hayır dualarını almak, bizim en önemli görevlerimizden birisidir’ şeklinde konuştu.

Böylesi anlamlı, güzel bir birlikteliği sağlayıp çok önemli bir organizasyona imza atan, bu konuda büyük bir hassasiyet gösteren SESOB yönetimi ve üyeleri ile federasyon yetkililerine teşekkür eden Vali Balkanlıoğlu, programın sonunda koruma altındaki çocuklar, engelli vatandaşlar ve Huzurevi sakinleri ile de bir süre sohbet etti.

Yorumlar (0)