banner2

banner1

banner22

“Ramazan Bayramına içimiz buruk giriyoruz”

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle iki yıldır bayramları sevdiklerimizden uzakta kutladığımızı belirten Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, bu Ramazan Bayramına da Filistin’de Müslümanlara yönelik İsrail’in alçakça uyguladığı saldırılar ve salgın hastalığın devam etmesi nedeniyle içimiz buruk bir şekilde girdiğimizi ifade etti.

GÜNDEM 11.05.2021, 12:02 Editör: Ebru Bulut
“Ramazan Bayramına içimiz buruk giriyoruz”
banner48

“BU ŞİDDETİNE TÜM DÜNYA DUR DEMELİ”

SYKD Başkanı Necmettin Kırık yayımladığı Ramazan Bayramı mesajında dünyadaki tüm Müslümanların ilk mescidi olan Kudüs’teki Mescid-i Aksa’da namaz kılan Filistinli kardeşlerimizi hedef alan İsrail’in alçakça saldırılarını kınadıklarını belirterek; “İsrail işgal güçlerinin dünyanın gözü önündeki bu vahşetine bir an önce dur denilmeli. Mübarek Ramazan ayının manevi güzellikleri arasında masum kardeşlerimizin ölümüne yol açan alçakça saldırılara kayıtsız kalmamız mümkün değildir. İsrail’in Mescid-i Aksa’daki masum insanlara karşı bitmeyen bu şiddetine tüm dünya dur demelidir” dedi.

BAYRAMLAŞMAMIZI ÇEVRİM İÇİ OLARAK GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Mesajında Ramazan Bayramına içimiz kan ağlayarak girdiğimizi ifade eden Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Kırık “İki yıldır olduğu gibi bu bayramda da Yerel Kültür Derneği olarak geleneksel bayramlaşmamızı dijital ortamda çevrim içi olarak gerçekleştireceğiz. Zoom üzerinden bayramın birinci günü SYKD kurucu üyelerimiz, yönetim kurulu üyelerimiz ve halkımızla uzaktan ama gönüllerimiz yakın şekilde bayramlaşacağız. Ramazan Bayramı’nın Sakaryalı hemşerilerimize, milletimize ve tüm İslam alemine barış, kardeşlik, sağlık ve huzur getirmesini diliyoruz. İçimiz buruk bir şekilde herkesin Mübarek Ramazan Bayramını tebrik ediyoruz.” dedi.

Yorumlar (0)