banner2

banner1

banner22

Ramazan Bayramı öncesi Bölge Hali’nde yoğunluk oluştu

Arifiye İlçesinde bulunan Bölge Hali, Ramazan Bayramı öncesi yoğunluk yaşanmaya başlandı. Bayramda 4 gün sürecek yasak öncesi çok sayıda esnaf hale gelerek ürün aldı.

GÜNDEM 20.05.2020, 13:49 Editör: Ebru Bulut
banner48

HAL GİRİŞİNDE 1 KİLOMETREDEN FAZLA KUYRUK OLUŞTU

Koronavirüs tedbirleri kapsamında aralarında Sakarya’nın da bulunduğu 30 büyükşehir ve Zonguldak’ın olduğu şehirlerde uygulanan sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlaması son genelgeyle 15 şehre düşürülmüştü. Ramazan Bayramı öncesi alınacak tedbirlerin açıklanmasının ardından 81 ilde 4 gün boyunca sokağa çıkma kısıtlaması getirileceği öğrenildi. Bunun üzerine Sakarya ve çevre illerdeki çok sayıda esnaf, Arifiye İlçesinde bulunan Bölge Hali’ne akın etti. 00:00’da açılan halin girişinde 1 kilometreden fazla kuyruk oluştu.

“TAZE SEBZE VE MEYVE ULAŞTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Gece saatlerinde başlayan ve sabaha kadar süren yoğunluk hakkında konuşan Sakarya Hal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Çuhadar, “Hem bayram arifesi hem de hallerin 4 gün kapanacak olmasından kaynaklı bir yoğunluk var, bu da oldukça normal. Hal zaten gece açılır, insanlar evlerinde yattıkları sırada onlara taze sebze ve meyveyi ulaştırmak için çalışıyoruz. Şuanda tedarikle ilgili herhangi bir sıkıntı yok. İnsanların her şekilde taze ürüne erişebilmesini sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

“TEDARİKLE İLGİLİ HİÇBİR SIKINTI YOK”

Ankara’ya bağlı Nallıhan ilçesinden Sakarya’daki Bölge Hali’ne alışverişe gelen Bayram Güney, “Çok temiz ve rahat olduğu için buraya geliyorum. Sebzeler taze olduğu için müşterilerde memnun oluyor. Tedarikle ilgili hiçbir sıkıntı yok, bazı sıkıntılar olsa da zaten kurallara uyuyoruz ve atlatıyoruz” ifadelerini kullanırken Bartın’dan Sakarya’ya gelen İsmail Etemoğlu isimli esnaf, “Adapazarı’na haftada 3 gün geliyorum. Devamlı Sakarya Haline geliyoruz, buradaki esnaflar bize çok yardımcı oluyorlar. Eskiden Ankara’ya gidiyorduk artık buraya geliyoruz” dedi.

“İŞİMİZ HALKA HİZMET”

3 yıl önce Ankara’da Gazi Üniversitesinde İktisat Bölümünü bitirdikten sonra Sakarya’daki hale gelerek çalışmaya başlayan Sezer Önsüz, “3 yıldır burada çalışıyorum. Çalışma şartlarımız iyi, yeni halimiz çok daha rahat. Herkes evdeyken bizim çalışmamız biraz zor oluyor ama işimiz halka hizmet olduğu için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Yorumlar (0)