banner2

banner1

banner22

Radyolar tek ses oldu

Türkiye’nin radyoları, Ulusal Radyo Yayıncıları Derneği (URYAD) çatısı altında bir ilke imza attı. Onlarca radyo kanalı, Türkiye’nin en ünlü radyo programcılarıyla birlikte 25 Mayıs saat 12:00’de #RadyoTürkiye’ye dönüşerek ortak yayına başladı. Aynı zamanda projeye katılan radyoların sosyal medya hesaplarındaki logo ve kullanıcı isimleri aynı olacak.

GÜNDEM 25.05.2020, 12:16
Radyolar tek ses oldu
banner48

 Elde edilen reklam gelirleri ise, Covid-19’la mücadele kapsamında “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” projesine bağışlanacak olan radyoların ortak yayın yapacağı proje büyük ilgiyle başladı. Ulusal ve yerel birçok radyo kanalının bir araya gelerek ortak yaptığı yayın büyük destek gördü. “Radyo Türkiye” projesinde, radyo kanalları tek yürek olacak. En ünlü 21 radyo programcısının ağırlanacağı ve sekiz büyük radyo ajansının da desteklediği projenin reklam gelirleri, Covid-19’la mücadele kapsamında “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına bağışlanacak. URYAD Yönetim Kurulu Başkanı Olcay Akay, projeye 23 ulusal radyonun yanı sıra Ankara ve İzmir’de yayın yapan yerel radyoların da destek vereceğini söyleyerek; “Tüm radyolar el ele vererek ayrı frekanslardan tek ses olarak dinleyicilerine ulaşacak. Farklı radyolarda dinlemeye alışkın olduğumuz programcılarımız bu sefer aynı stüdyoda birlikte gerçekleştirecekleri yayınla karşımıza çıkacak” dedi.

RADYONUN EN İYİLERİ BU PROJEDE

“Radyo Türkiye” adıyla yayın yapacak radyolar arasında Alem FM, İstanbul FM, Joy FM, Joyturk, Kafa Radyo, Karadeniz FM, Kral FM, Kent Fm, Kral POP Radyo, Metro FM, Power Pop, Radyo Alaturka, Radyo 7, Radyo D, Radyo Spor, Radyo Viva, Radyo Trafik, Radyo Turkuvaz, Radyo Vizyon, Show Radyo, Süper FM, TRT FM, Virgin Radio gibi ulusal kanalların yanı sıra Ankara ve İzmir’den de projeye katılan yerel radyolar bulunuyor.

Yorumlar (0)