banner22

POMEM başvuru sonuçları açıklandı! 

28. Dönem POMEM başvuru sonuçları açıklandı. Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açılan POMEM ön başvuru süreci 7 Ocak'ta tamamlanmıştı. 

GÜNDEM 11.01.2022, 21:47 Editör: Gece Editörü
POMEM başvuru sonuçları açıklandı! 
banner48

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmöet veren Polis Akademisi (Pa.edu.tr) resmi internet sitesinden yayınlanan duyuruya göre 28. Dönem POMEM Giriş sınayı aday belirleme ön başvuru sonuçları açıklandı. 

Polis Akademisi tarafından yapılan açıklamada "Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinin 7. maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan “…Ön başvurusu alınan erkek ve kadın adaylar ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanır ve o dönem için alınacak erkek ve kadın öğrenci kontenjanının on katına kadar aday şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılır. Şehit veya vazife malulü eş veya çocukları için bu hüküm uygulanmaz.” hükmüne istinaden lisans mezunu 62.175 erkek ile 16.000 kadın, ön lisans mezunu 16.000 erkek ile 4.000 kadın aday olmak üzere toplam 98.175 aday sınav aşamalarına katılmaya hak kazanmıştır" denildi. 

POMEM ÖN BAŞVURU SONUÇLAR NASIL, NEREDEN ÖĞRENİLİR? 

banner84
28. Dönem POMEM Giriş Sınavı için başvuru yapan ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar başvuru sonuçlarını e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğrenebilecekler.

POMEM 28. DÖNEM GİRİŞ SINAVI ÜCRETİ NE KADAR? 

28. Dönem POMEM Giriş Sınavı aşamalarına katılmaya hak kazanan adaylar için, sınav ücreti ve hesap numarası bilgileri ilerleyen günlerde Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi www.pa.edu.tr adresinde açıklanacak.

Şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocukları belirlenen kontenjana dahil değildir.
 

Yorumlar (0)