banner2

banner1

banner22

Polisten sahte para ve dolandırıcı uyarısı

Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı döneminde artan sahte para ve dolandırıcılık olaylarıyla ilgili olarak Sakarya Canlı Hayvan Borsası'na gelerek satıcıları bilgilendirdi.

GÜNDEM 28.07.2020, 13:14
banner48

Sakarya Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri (KOM) ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramının son günlerinde artan sahte para olayları ve dolandırıcılıkla ilgili olarak Erenler İlçesi Kozluk Mahallesi Alancuma mevkiinde bulunan Sakarya Ticaret Borsasına ait Sakarya Canlı Hayvan Borsası’na gelerek buradaki satıcılarla buluştu. Vatandaşlara koronavirüsle ilgili bilgilendirme de yapılırken Toplum Destekli Polisler yaşanan dolandırıcılıklarla ilgili çeşitli örnekler vererek satıcıları irtibat kurdukları kişilerin bilgilerini almaları konusunda uyardı.

POLİS EKİPLERİ ESNAFLARI UYARDI

KOM Şubeye bağlı ekipler ise sahte para örnekleriyle vatandaşları bilgilendirirken sahte parayı ayırt etmenin çeşitli yollarını satıcılara gösterdi. Sahte parayla ilgili yapılan yasal düzenlemeleri ve ceza miktarlarını da anlatan polis ekipleri, böyle bir durumla karşılaştıklarında vatandaşların durumu en yakın kolluk kuvvetine ya da savcılıklara bildirmesini istedi. Kurban Bayramına sayılı günler kala özellikle akşam saatlerinde yanlarında yüklü miktarda para bulundurmamaları konusunda da esnafları uyaran polis ekipleri, polis ekiplerinin her zaman yanlarında olduğunu belirtti.

Yorumlar (0)