banner2

banner1

banner22

Peyzaj çalışmalarında kullanılacak

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, koronavirüs nedeniyle yurtdışına gönderilen fidan ve tohum ürünlerinin satışının durma noktasına geldiğini söyledi. Yüce, “Önümüzdeki günlerde fidanları üreticilerimizin elinde kalan ürünleri alıp, ilgili yerlere ulaştırılması konusunda çalışmalarımızı tamamladık” dedi.

GÜNDEM 14.05.2020, 12:47 Editör: Ebru Bulut
Peyzaj çalışmalarında kullanılacak
banner48

Haber; Sibel BULUT/AKŞAM HABERLERİ GAZETESİ

“TESPİTLERİNİ YAPTIK”

Yüce, “Sakarya Bölgesi’ndeki tüm kooperatiflerimizin, Sapanca’daki kooperatifimizin, Arifiye’deki kooperatifimizin Sakarya üreticiler birliğimizin ve sektördeki profesyonel olarak dış mekân süs bitkisi yetiştiriciliği yapan fidancılarımızı, geçtiğimiz 2 hafta içerisinde dolaştık. İçerisindeki malzemelerin listelerini aldık. İhtiyacımız olanları da çıkardık. Bizim gördüğümüz kadarıyla şu anda Sakarya bölgesindeki kendi belediyemizin ihtiyacı olan Fidan A.Ş’nin ihtiyacı olan fidelerin tespitlerini yaptık. Önümüzdeki günlerde fidanları üreticilerimizden alıp ilgili yerlere ulaştırılması konusunda çalışmalarımızı tamamladık” şeklinde konuştu.

DEVLET GARANTİSİ

Yüce, “Öncelikli olarak kendi kavşaklarımızın peyzaj düzenlemelerinde kullanacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak yeni yaptığımız park ve bahçeler var, oralarda kullanacağız. Fidan A.Ş. Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin bir kuruluşudur. Fidan A.Ş. bu noktada resmi kurum ve devletindir. Devlet garantisi olan bir şirket statüsünde. Biz bunların gerek fuarlarda, gerekse yapmış olduğumuz görüşmelerde karşı taraftaki alıcılar devlet garantisi istiyor. Fidan A.Ş. de bunu sağlıyor. İnsanların ürün alırken güvenerek, kaliteden ödün vermeden ürün alabilecekleri paydaş olarak görüyorlar. O anlamda yurtdışından geri dönüşler çok iyi. Ama tam esnaf fuarına gidip- geldik, görüşmelere bağlantılara başlayacağız derken virüs nedeniyle yavaşladı” dedi.

Yorumlar (0)