banner2

banner1

banner22

Paylaşmayı unuttuk

Bir süredir hem sosyal medyada hem de muhabirlerimizin objektiflerine yansıyan ve içimizi acıtan fotoğrafların sayısı her gün artmaya devam ederken Erenler İlçesine bağlı Dilmen Mahallesi’ndeki bir süpermarketin arkasında çekilen fotoğraf yürekleri sızlattı…

GÜNDEM 20.04.2021, 15:41 Editör: Ebru Bulut
Paylaşmayı unuttuk
banner48

Haberlisin.com / Özel Haber
 

KOMŞULUĞU VE PAYLAŞMAYI UNUTTUK MU?
Erenler İlçesine bağlı Dilmen Mahallesi’nde bugün çekilen fotoğrafta, büyük bir süpermarketin arkasındaki çöp tenekesinde yemek arayan bir vatandaşın durumu içleri acıtırken Türkiye genelinde olduğu gibi Sakarya’da da bir süredir benzeri fotoğraflardaki artış gözlerden kaçmadı. Pandemi sürecinin olumsuz etkilerinin de eklenmesinin ardından artış gösteren durum bir yandan da paylaşmayı ve komşuluğu unuttuğumuzu gözler önüne seriyor. Belediyeler ve birçok STK çeşitli çalışmalar yürütüyor ancak hala sokaklarda üzücü durumlar devam ediyor. Ramazan Ayının gelmesiyle birlikte vatandaşlar fitre ve zekatlarını yakınlarında bulunan ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor ancak yine de benzer manzaralarla karşılaşılmaya devam ediliyor.

DUYARLI OLALIM
Habere konu olan fotoğraflar Adapazarı, Erenler ve Karasu'da çekildi. Meselemiz üç örnekle kurumları suçlamak değil. Mübarek Ramazan ayında komşumuza "Nasılsın? Bir eksiğin var mı?" demeyi tekrar hatırlatmak. Pandemi nedeniyle işini kaybeden veya sıkıntı yaşayan insanlara daha çok kol kanat gerelim.Görselde ki üç fotoğrafın benzerlerine diğer ilçelerde hatta mahallelerde rastlamamak için daha duyarlı davranalım.
 

Yorumlar (0)