banner2

banner1

banner22

Patlamada tesislerde de hasar oluştu

Hendek ilçesinde meydana gelen patlama çevre köylerde de hasara neden oldu. Tavuk kümesi hasar gören vatandaş patlama anını ‘kıyamet kopuyor zannettim’ diyerek tanımladı.

GÜNDEM 04.07.2020, 14:25 Editör: Aysima Kortak
banner48

Hendek İlçesi’nde meydana gelen patlamada 4 kişi öldü, 3 kişi kayıp. 114 kişinin yaralandığı patlama çevre köylerde hasara neden oldu.

KIYAMET KOPUYOR ZANNETTİM

Fabrikanın 2 kilometre uzaklıktaki Tuzak Mahallesinde tavuk kümesi olan Özer Özçınar’a ait kümeste ciddi hasar meydana geldi. Kümes sahibi Özer Özçınar patlama anında işletmesinin ön tarafında olduğunu belirtirken yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Patlama esnasında tesisin ön tarafındaydım. Sarsıntı ile 3-4 metre ileri attı. Yere düştüm. Deprem oluyor kıyamet kopuyor zannettim. Bir süre olayın şokunda kaldım. Patlama anında 70 bin civciv vardı kümeste. Ağır maddi hasar meydana geldi. Hasar onarılır, tamir edilir. Ama giden canlar geri gelmez. Keşke bu patlama hiç olmasaydı” dedi.

KAPILAR PATLADI

Hendek İlçesi Akarca Mahallesinde yaşayan İdris Kayıt patlamanın yaşandığı fabrikaya 1 kilometre uzaklıkta olduklarını ve patlamayla birlikte kapıların patladığını, kiremitlerin döküldüğünü söyledi.

ANLATILACAK GİBİ DEĞİL

Oto Tamircisi Şeref Pirgaip patlama esnasında su içmek için dükkandan çöküp eve geçtiğini ifade ederek “Bir gümbürtü koptu. Yaşadıklarımız ortada. Anlatılacak gibi değil. 4 aracın camları kırıldı. Dükkanın yan duvarları çöktü. Bir aracın kaportasına tavan çöktü” dedi.

Yorumlar (0)