banner2

banner1

banner22

Patlama sonrasında evlerin camları kırıldı

Adapazarı ilçesi Taşkısığı mevkisinde meydana gelen patlama nedeniyle civar köydeki bazı ev ve iş yerlerinin camları kırıldı.

GÜNDEM 09.07.2020, 21:52 Editör: Ebru Bulut
Patlama sonrasında evlerin camları kırıldı
banner48

Adapazarı ilçesi Taşkısığı mevkisinde, 3 Temmuz'da Hendek ilçesinde patlama olan havai fişek fabrikasına ait patlayıcıların kontrollü imhası amacıyla kamyondan indirilmesi sırasında yaşanan patlama nedeniyle civar köydeki bazı ev ve iş yerlerinin camları kırıldı.

KAHVEHANDE OTURURKEN PATLAMA OLDU

Bölgeye en yakın yerleşim birimlerinden olan İkizce Müslim Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlardan Osman İlbakan, yaptığı açıklamada, kahvehane önünde oturdukları sırada bir anda patlama duyduklarını söyledi.  Patlamanın şiddetiyle camların kırıldığını aktaran İlbakan, ekiplerin hızla bölgeye gelerek müdahale ettiğini kaydetti.

“CAMLAR AŞAĞI İNDİ KOMPLE”

Kahvehane işletmecisi Umut Güçer de bir anda gürültü olduğunu, herkesin ayaklandığını dile getirerek, "Camlar aşağı indi komple. Herkes korktu, panik hali oldu. Daha sonra ambulans ve diğer ekiplerin olay yerine gittiğini gördük. Sonra olayın aslını öğrendik, çok üzüldük. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza şifalar diliyoruz." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)