banner2

banner1

banner22

Pati Konutları inşa ediyorlar

Haluk Levent’in öncülüğünde olan AHBAP, şimdi de sokak hayvanları için çalışıyor. Soğuk kış günlerinde evsiz, aç ve soğukta kalan sokak hayvanları için çalışma başlatan AHBAP, Pati Konutları inşa ediyor.

GÜNDEM 13.01.2020, 12:26 Editör: Aysima Kortak
Pati Konutları inşa ediyorlar
banner48

Kısa adı AHBAP olan, Anadolu Rock şarkıcısı Haluk Levent’in kurucusu olduğu, sloganının iyilik hareketi olarak ifade edildiği Anadolu Halk ve Barış Platformu tarafından düzenlenen Pati konutları; soğukta üşüyen, aç kalan, hayatta kalma mücadelesi veren veyahut güvenlik yönünden emin olunmak istenen köpekler için hazırlanan ahşap kulübeler inşa ediyor.

AHBAP'ların sevgisi ve özeni sayesinde yeniden şekillenen atık malzemelerden oluşan Pati Konutları, sokak hayvanları için büyük bir adım atılmış olacak. Geri dönüşüm ürünlerinden yapılan Pati Konutları, 11 ve 12 Ocak'ta Türkiye'nin dört bir yanında hayata geçirilecek. Bu Pati Konutları için 1. Etap olacak. 2. Etap ise 22 ve 23 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek.

Pati konutları, tamamen geri dönüşüm ürünlerinden yapılıyor. Bu şekilde hem doğa, doğallığını korurken hem de birçok eşya değerlendirilmiş oluyor. Söz konusu olan Pati konutları, Türkiye’nin her şehrinde hızla büyümekte ve tüm illerde inşa ediliyor.

Yorumlar (1)
Aykut İçöz 9 ay önce
Haluk abi yaptığınızı çok takdir ediyorum ben Güneşli Evren takside çalışıyorum bizim tarafımızda Garanti Bankası olduğu için çöp konteynerı var ve burada birçok kedi ve kedi yavruları bulunuyor elimizden geldiği kadar yavru kedileri sahiplendirme çalışıyoruz sizden ricam buraya bir ahşap kedi evi bırakabilir misiniz