banner2

banner1

banner22

Pandemi taksi şoförlerini de vurdu

Pandemi sürecinde alınan sokağa çıkma yasağı ve şehirler arası yolculuklarda yapılan kısıtlamalar etkilenen çoğu ticari mekanlar gibi taksicilerde etkilendi.

GÜNDEM 03.03.2021, 09:47 Editör: Gizem Demirsoy
Pandemi taksi şoförlerini de vurdu
banner48

Artan korona vakalarını en aza indirmek için yeni alınan koronavirüs genelgesindeki kararlara göre kısıtlama sürecinde taksi şoförleri de istisna kapsamında olan grup içerinde yer aldı. Yolcu sayıları ciddi oranda düşen taksici esnafı da bu süreçten nasibini aldı. Sokağa çıkma yasağı genelgesine göre; hafta içi sokağa çıkma yasağı akşam saat 21.00'de başlıyor ve takip eden gün sabah saat 05.00'de sona eriyor buda geceleri yolcu azlığından dolayı işleri düşen taksici esnafını zorluyor.

ŞEHİR İÇİ ÇALIŞMAK YETMİYOR

Pademi sürecinden etkilenen taksi şoförü Selim Berber ‘’İşlerimiz yarı yarıya oranla düştü,  pandemiden dolayı eskisi gibi şehir dışına çıkamıyoruz, şehirlerarası yolculuk yapmıyor kimse, tercihen taksi biraz daha fazla kullanılabiliyor ama buda bir etki etmiyor, insanlar tedirgin. Devletten kira ödeneğini şoför sistemi olduğumuz için bize almıyoruz mal sahiplerinin kiradan düşmesine yarıyor. Pandemi sürecinde birçok maskesiz binenle karşılaştım maskesini çıkaranla daraldım deyip sigara içmeye çalışanlarda karşılaştım birebir insanla çalışmanın zorluğu da bu” dedi.

Yorumlar (0)